IT Kutseala

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

mac
mac

Liitus : 18/11/2014
Postitusi : 1670

Postitaminemac 16.02.15 19:06

Soov minna IT-d õppima, aga on kaks valikut Tarkvara arendaja ja Arvutid ja arvutivõrgud, IT süsteemide spetsialist.
Kummale alale teie soovitaksite minna? Ja miks? Kumb oleks kasulikum?
Tonight
Tonight

IT Kutseala Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 16.02.15 20:26

Ei oska kumbagi soovitada, aga nii palju võin mainida, et 'Arvutid ja arvutivõrgud, IT süsteemide spetsialist' erialast tulevad rohkem sellised jooksupoisid, kes teevad seda, mida kästakse.

/*
Kui pea vähegi võtab, siis soovitan minna gümnaasiumisse. Jah, sa ei õpi sealt mingeid oskusi, kuid mõistus ja silmaring arenevad korralikult. Pole just väga tolerantne, aga minu silmis on kutsekavennad laisa või rumala mehe mainega. Kutsekavenna stereotüüp on "Ask.fm'i lektor", kes üritab maailma parandada, ise olemata teemaga täielikult kursis ning välistades absoluutselt peavoolumeedia ütlused, kuigi peaks kontrollima kõigepealt faktide tõesust ning tõendeid.
*/

Kasuks tulevad kõik erialad, aga kui su õppimine IT-valdkonnas piirdub vaid koolitunniga, siis pole sul midagi suurt selle haridusega võimalik saavutada.
mac
mac

Liitus : 18/11/2014
Postitusi : 1670

Postitaminemac 16.02.15 20:42

Ma isegi võib-olla läheksin gümnaasiumi, aga mul on SUURED probleemid vene keelega. Kutsekates seda pole, lõpetasin põhikooli venekeeles 2hega.. Gümnaasiumis läheks mul väga raskeks, ma ei õpiks seda keelt järgi ealesgi, mul pole selleks tahet ka..
KiteC
KiteC
Veteran
Liitus : 19/07/2014
Postitusi : 1532

PostitamineKiteC 16.02.15 20:54

Mac kirjutas:Ma isegi võib-olla läheksin gümnaasiumi, aga mul on SUURED probleemid vene keelega. Kutsekates seda pole, lõpetasin põhikooli venekeeles 2hega.. Gümnaasiumis läheks mul väga raskeks, ma ei õpiks seda keelt järgi ealesgi, mul pole selleks tahet ka..
vene keelega on nii, et oleneb õpsist, põhikoolis oli mul sitaks raske vene keel, nüüd gümnaasiumis ei pea pmst mitte midagi venes tegema
NiceSk1ll3r
NiceSk1ll3r

IT Kutseala Toetaj10
Liitus : 20/06/2013
Postitusi : 3643

PostitamineNiceSk1ll3r 16.02.15 20:58

Tonight kirjutas:
Kui pea vähegi võtab, siis soovitan minna gümnaasiumisse. Jah, sa ei õpi sealt mingeid oskusi, kuid mõistus ja silmaring arenevad korralikult.
+1. Valisin ka ise selle tee.

KiteC kirjutas:
Mac kirjutas:Ma isegi võib-olla läheksin gümnaasiumi, aga mul on SUURED probleemid vene keelega. Kutsekates seda pole, lõpetasin põhikooli venekeeles 2hega.. Gümnaasiumis läheks mul väga raskeks, ma ei õpiks seda keelt järgi ealesgi, mul pole selleks tahet ka..
vene keelega on nii, et oleneb õpsist, põhikoolis oli mul sitaks raske vene keel, nüüd gümnaasiumis ei pea pmst mitte midagi venes tegema
+1 ka KiteC'ile. Põhikoolis oli vene keel vaevu 3. Gümnaasiumis aga õpetaja ütles, et sa oleksid puhas 4'line, kui natuke veel pingutaksid. Ehk siis, suurt rolli mängib ka õpetaja!
mac
mac

Liitus : 18/11/2014
Postitusi : 1670

Postitaminemac 16.02.15 21:00

Hmm, selge, ma mõtlen selle üle! Ja loodan et teen ka õige valiku ;)
WenoN
WenoN

Liitus : 09/12/2014
Postitusi : 610

PostitamineWenoN 16.02.15 21:54

Mac kirjutas:Ma isegi võib-olla läheksin gümnaasiumi, aga mul on SUURED probleemid vene keelega. Kutsekates seda pole, lõpetasin põhikooli venekeeles 2hega.. Gümnaasiumis läheks mul väga raskeks, ma ei õpiks seda keelt järgi ealesgi, mul pole selleks tahet ka..

Täpselt sama probleem... Eluaeg 2 olnud.. Midagi tajun välja öelda :D
WenoN
WenoN

Liitus : 09/12/2014
Postitusi : 610

PostitamineWenoN 16.02.15 22:03

True As That!
Tegelikkuses oleksin pidanud ise ka selle vene keelega pidanud pingutama aga no hetkelise seisuga on mul ainult inglise keelt vaja , mida ma tajun üpriski hästi algkoolist-põhikoolist saadik. Kohe peale põhikooli kutsekasse oleks ka hea varjant. Oleksin ise ka võinud IT õppima minna aga mõtlesin ise ka ümber..
Tulevikule mõeldes on see mõnes mõttes kasulik ja mõnes mõttes kahjulik nagu iga teine eriala..
Kui sul ongi suur soov minna IT-õppima siis soovitaksin "Tarkvara arendaja" -ks minna! :)

Päikest!
Tonight
Tonight

IT Kutseala Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 17.02.15 1:12

Kui ainult vene keelega probleeme on, siis saad vast gümnaasiumis hakkama. Olulised ained (inglise keel, eesti keel ja matemaatika) võiksid tugevad olla.
mac
mac

Liitus : 18/11/2014
Postitusi : 1670

Postitaminemac 17.02.15 12:25

@Tonight lükka see teema hariduse alla ära. Aga, mõtlesin, et milleks mul ikka minna sinna gümnaasiumi, saab ka kutsekaga hakkama.
Mõned näited:
Venna sõber käis ülikoolis - Soomes koristaja (!?!?!?)
Üks vend käis vaid gümnaasiumis - Soomes ehitaja (Lamp)
Teine vend käis kutsekas ehitust õppimas - läheb päris hästi, oma ehitusfirma jnejne (GJ)
Kolmas vend jättis kutseka pooleni - on ka Soomes keevitaja alal tööl, aga läheb ka hästi.
WenoN
WenoN

Liitus : 09/12/2014
Postitusi : 610

PostitamineWenoN 17.02.15 20:57

Nii ta on jah.. Ise ka kutsekas. :)
Wastumusi♥
Wastumusi♥

IT Kutseala Toetaj10
Liitus : 29/11/2013
Postitusi : 1095

PostitamineWastumusi♥ 25.02.15 5:01

Mac kirjutas:@Tonight lükka see teema hariduse alla ära. Aga, mõtlesin, et milleks mul ikka minna sinna gümnaasiumi, saab ka kutsekaga hakkama.
Mõned näited:
Venna sõber käis ülikoolis - Soomes koristaja (!?!?!?)
Üks vend käis vaid gümnaasiumis - Soomes ehitaja (Lamp)
Teine vend käis kutsekas ehitust õppimas - läheb päris hästi, oma ehitusfirma jnejne (GJ)
Kolmas vend jättis kutseka pooleni - on ka Soomes keevitaja alal tööl, aga läheb ka hästi.

Mine õppima seda, mida sa ise tahad, milleks teha seda mida sulle pakkutakse? Pead ikka ise otsuse valima.
Aga see kes kellena töötab, on juba inimese süü, kuidas ta õppis jne, mitte hariduse.
Pinxu
Pinxu

Liitus : 30/09/2012
Postitusi : 8082

PostitaminePinxu 19.06.15 2:20

Mac ä kirjutas:
Soov minna IT-d õppima, aga on kaks valikut Tarkvara arendaja ja Arvutid ja arvutivõrgud, IT süsteemide spetsialist.
Kummale alale teie soovitaksite minna? Ja miks? Kumb oleks kasulikum?

Kusjuures olen ma ise sama valiku keskpunktis hetkeseisuga, ei oska otsustada kohe. Samas on suur-suur huvi IT vastu ja tahet on kohe korralikult siis ma siiski ei suuda otsustada. :')
avatar
Külaline
Külaline

PostitamineKülaline 01.07.15 23:22

Tarkvara arendajaid läheb rohkem vaja.
mac
mac

Liitus : 18/11/2014
Postitusi : 1670

Postitaminemac 03.07.15 22:15

Vonkrahw miks? Ise hakkasin ka mõtlema et lähen tarkvara arendajaks. Kutseka lõpetamisel läheks kindlasti seda edasi ka siis õppima

Ja pinxu, lähme samma kui viljandi khk tuled :D
Pilvik
Pilvik

IT Kutseala Vetera11
Liitus : 11/11/2012
Postitusi : 4394

PostitaminePilvik 07.07.15 13:21

vonKrahw kirjutas:Tarkvara arendajaid läheb rohkem vaja.

jap, plus palgad algavad ka 2k eur bruto jne.
Constantine
Constantine
Komeet
Liitus : 09/03/2015
Postitusi : 282

PostitamineConstantine 07.07.15 14:54

Palka saad ikka nii palju kui oskad, ainult koolis õpides kuskile 2k eest eestis väga ei võeta. Näiteks Skypes Tallinnas nii palju kui tean, saab 1-3k ja võetakse ülikoolist 1-2 tükki kes parimad, suudavad ennast tõestada. Enamus kes ITd ülikoolis õpivad langevad koolist välja sellepärast, et saavad juba hea töö kuskil välismaal või eestis, siis pole mõttet enam koolis jännata. Suht töö rohke ala, pead 24/7 ennast täiendama.

Eesti IT alal väga palju selliseid kes õpivad ainult koolis peamiselt ja siis vinguvad kuskil töö kohas, et umbes koolis sellist asja ei õpetata. Selleks paljud firma juhid üha rohkem palkavad kui suudad tõestada ennast ja paber kaotab eestis üha rohkem väärtust. Nii palju olen isiklikult firma juhtidelt kuulnud.

Also kui ülikooli midagi õpima lähete, ärge unustage, et töö kohad kuhu praegu räigelt vajatakse inimesi võivad juba täidetud olla selleks ajaks kui lõpetate. Seda juhtub tihti inimestega, minnakse midagi õpima ja siis järsku enam sellist ametit ei ole eriti vaja. IT alal muutuvad asjad kiirelt.
avatar
Külaline
Külaline

PostitamineKülaline 07.07.15 17:18

Mis oskustesse puutub, siis peab olema lahtine pea, sihikindlus, järjepidevus, oskus ja julgus katsetada erinevaid lahendusi, võime probleeme võimalikult lihtsalt lahendada, väga hea loogika ja analüüsivõime, püsivus ja tahtmine pidevalt ennast arendada.

jobenz.
jobenz.

Liitus : 30/12/2013
Postitusi : 555

Postitaminejobenz. 07.07.15 18:02

"Pole just väga tolerantne, aga minu silmis on kutsekavennad laisa või rumala mehe mainega."
Amen. Kutsekas haiged patsaanid koos imo. Enamus on põhikooli lõpetanud napi kolmedega vms ja otsivad kutsehariduskeskusest lohutust kergemale elule. Ma ei ütle, et kõik sellised on kuna tean väga paljusid, kes oleksid võimelised õppima gümnaasiumis 4-5 hindele. Targad inimesed on tihti ka laisad (elukogemus).

Gümnaasiumis on elu veel lihtsam ja peale seda ka. Mac'ile seda et Soome koristaja teenib rohkem, kui Eesti arst, läheks ise ka.
Constantine
Constantine
Komeet
Liitus : 09/03/2015
Postitusi : 282

PostitamineConstantine 08.07.15 8:36

jobenz. kirjutas:"Pole just väga tolerantne, aga minu silmis on kutsekavennad laisa või rumala mehe mainega."
Amen. Kutsekas haiged patsaanid koos imo. Enamus on põhikooli lõpetanud napi kolmedega vms ja otsivad kutsehariduskeskusest lohutust kergemale elule. Ma ei ütle, et kõik sellised on kuna tean väga paljusid, kes oleksid võimelised õppima gümnaasiumis 4-5 hindele. Targad inimesed on tihti ka laisad (elukogemus).

Gümnaasiumis on elu veel lihtsam ja peale seda ka. Mac'ile seda et Soome koristaja teenib rohkem, kui Eesti arst, läheks ise ka.

Jutt jätab sellise 5nda klassi põhikooli poisi mulje, ükski targem inimene sellist juttu ei aja. Seega jah, kui rumalusest rääkida.
jobenz.
jobenz.

Liitus : 30/12/2013
Postitusi : 555

Postitaminejobenz. 08.07.15 13:58

Ütlesin, et kõik ei ole sellised. See minu nägemus.

IT Kutseala E496c_ORIG-Let_The_Butt_Hurt_Flow_Through_You
Constantine
Constantine
Komeet
Liitus : 09/03/2015
Postitusi : 282

PostitamineConstantine 11.07.15 18:29

jobenz. kirjutas:Ütlesin, et kõik ei ole sellised. See minu nägemus.

Butthurtist asi kaugel, ise pole kutsekas käinud. Lihtsalt ära räägi tarkusest ega laiskusest kui sellist põhikooli poisikese teemat arendad.
avatar
Külaline
Külaline

PostitamineKülaline 17.07.15 12:40

Ma ei tea, ma ise pooldan IT spetsialisti värki, kuid võta see kumb rohkem meeldib jne.
Fanwari ma kahjuks ei liitu.
DORREY
DORREY
Juunior
Liitus : 11/06/2015
Postitusi : 11

PostitamineDORREY 23.07.15 9:33

Kõik sõltub sellest, kuhu kooli seda õppima minna. Välja langeb tohutult õpilasi.
Uue õppekava järgi on kasu küll ja kui endal jaksu ja aega on, siis saab ka kõrgema astme eksamid sooritada.
Paber on siiski oluline, tean nii palju, et kui tööd otsida, siis ilma paberita isikud lähevad kohe kõrvale, kuna neid pannakse "keevitajatega" ühte patta. Ise õpin ja vägagi rahul, koolis õpetatakse ikka normaalselt, aga ise peab ka natukene aega pühendama. Parematesse koolidesse IT-d õppima minna on ainult raske, sest tung on üsna suur. Peale esimest kursust sain juba esimese tööpakkumise IT-süsteemide spetsialisti ametikohale, kuid keeldusin, sest paberit on ka siiski vaja. Kunagi ei tea, millal firma pankrotistub ja siis ei ole paberita midagi eriti peale hakata. Nüüd septembrist algab kolmas kursus.

Enamus arvavad, et sellel erialal on väga "lihtne" ja midagi eriti tegema ei pea. Tegelik on tõestanud, et need, kes arvavad, et see on "lihtne" muudavad oma arvamust juba esimese kursuse lõpus, kui on oht, et välja langeb. Minu kursuselt on välja langenud juba üle 20 õpilase.

Koheselt ei tasu suur palka kuskile nõudma minna. Esimestel aastatel, kui tööd teha, siis kogemusi eriti ei ole ja on õppimise faas. Palgaga tuleks alguses arvestada kuskil 750-1000 vahemikus. Palganumber sõltub oskustest. Olen pidevalt ettevõtetega vestluses ja kõik on rääkinud, et enamus kes lõpetavad kooli ei ole palgaga rahul. Nõuavad kohe mingit 2000€-st palka ja ise ei oska backupi jooksutada ega meiliserverit seadistada. Esimese asjana tasuks tööle minna just väiksemasse ettevõttesse, et töö kõrval oleks aega ka uusi teadmisis koguda.

Rimski
Rimski
Juunior
Liitus : 31/08/2015
Postitusi : 19

PostitamineRimski 31.08.15 12:55

Ma taandaks valiku kahe peale - Tarkvara arendaja ja Arvutid ja arvutivõrgud

Tarkvara arendaja
Kui sulle meeldib kood/algoritmid ja piisavas koguses matemaatikat(ei pea Einstein olema)

Arvutid ja arvutivõrgud
Kui tinutuskolb, elektroskeemid ja kätega nokitsemine ahvatleb sind rohkem :)


Kõik oleneb kuhu ülikooli on plaan minna. Ma välistaks täielikult TLÜ, paljud tuttavad/sõbrad, kes on seal käinud on kahetsenud ja valinud hiljem mõne teise ülikooli kasuks nagu TTÜ,Tartu Ülikool või IT Kolledž

Ma ei tea kuidas riistavara pool on lugu, kuid kui otsustad lõpuks koodi kirjutama hakata, siis enamus ettevõtjaid ei huvita kas sul on diplom Tarkvara arenduses või ärijiuhtimises. Töö intervjuul tehakse alles kindlaks, et kui puhast koodi oskad kirjutada. Loeb reaalne kogemus, mitte koolipingi nühkimine - IT areneb nii kiiresti, et ülikoolid ei jõua sellele järgi.

TL;DR
Tee seda mille tegemist naudid

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid vestluses osaleda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele