Minu Java blogi

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 08.02.19 0:02

Tere!

Otsustasin hiljuti, et aitab edasilükkamisest, lollitamisest, teesklemisest, jobutamisest, tobutamisest, molutamisest, lojutamisest ja kõigest muust sellisest ning tegin tõsiselt algust programmeerimise õppimisega.

Esimeseks keeleks valisin endale välja Java.
Märgin ära, et eelnev programmeerimise kogemus oli mul vägagi nullilähedane. Natuke näppinud siit-sealt, aga millegi konkreetsega kunagi hakkama pole saanud, seega võib öelda, et alustasin nullist. Ehk siis seda võib teha igaüks.

Kust alustada?!
Ega siin ei olegi mingit kunsti. Kirjutasin Googlesse "Java tutorial" ja vajutasin Enterit.
Olles natuke sirvinud, avastasin selle video ning hakkasin seda vaatama. Juba pärast 30 sekundit näis video autor erakordselt põhjalik ja hea seletaja. Rullisin pisut alla poole ja avastasin, et käesolev video on ainult üks osa täielikust versioonist. Mõtlesin veidi ja otsustasin, et mis seal ikka, kõik või mitte midagi, ja ostsin täisversiooni ära. Parim otsus. Täisversiooniga saab 6 tundi videomaterjali, kõik näidatud programmid Java failidena ja lisaks kogu kompott ühe suure .pdf failina. Ja kuna videot on pidevalt edititud, et see oleks kompaktsem - ära on lõigatud igasugused "errr, mmmm" kohad ja isegi natuke pikemad pausikohad, siis on sinna 6 tunni sisse ära mahutatud 40 tundi reaalset õppematerjali. 50 eurot ei ole sellise asja eest küll mingi raha.

Hakkab pihta!
Järgmisel päeval oli mul kõik materjal alla laetud ning oli aeg alustada. Tegin endale kangema kohvi, avasin esimese video ja teekond võis alata. Olin esialgu otsustanud, et vaatan videomaterjali otsast lõpuni ilma ise midagi tegemata ning alles siis teiskordse vaatamise ajal üritan ise midagi kaasa teha. Arvasin, et sedasi saan juba täismõõtmelise pildi silme ette ja on parem ise tegema hakata. Nii kaua ma vastu pidada ei suutnud. Pärast kolmandat tundi videot hakkasid käed sügelema ja tahtsin juba midagi lahedat ära teha. Niisiis võtsingi ette oma tühja projekti ja hakkasin midagi välja nuputama.
minu esimene programm:
esimese programmi rework:

Päev pole veel läbi!
Kuna minuga paralleelselt tegeleb ka üks teine inimene Linuxi ja serverihalduse õppimisega ning ta sai just täna serveri püsti ja andis mulle ligipääsu, siis esimene mõte mis mul pähe tuli, oli see, et vaja on sisselogimissüsteemi, et server oleks praeguseks ajaks parooli taga.
Niisiis tegingi taaskord oma Eclipse'i(Java programmi kirjutamise tööriist) lahti ning hakkasin pihta.
Seekord olin juba kõvasti enesekindlam, teadsin juba enne alustamist, mida ma tegema pean ning sellega sain üsna kiiresti ühele poole.
Sisselogimisprogramm:

Tänaseks vist aitab. Käes on kesköö ja homme on vaja tööle minna.


Viimati muutis seda Ekux (09.02.19 23:35). Kokku muudetud 6 korda
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 09.02.19 3:17


Kell on 3 öösel.
Töölt jõudsin koju umbes kell 18 ehk siis nüüdseks olen umbes 8 tundi järjest tegelenud nende asjade harjutamisega, mis eile õpitud sai.
Videomaterjali täna edasi pole vaadanud, homme (või noh, täna) kavatsen kõik lõpuni vaadata.

Täna lihtsalt proovisin erinevaid funktsioone ja põhirõhku panin sellele, et mu kood näeks hea välja ja seda oleks lihtne lugeda.
arvutamismäng:

Veebi koha pealt nii palju, et uurisin täna natuke ja otsustasin, et kõige pealt tahaksin Java natuke rohkem käppa saada ja alles siis järgmist suuremat sammu teha. Ei taha endale segadust tekitada. Lisaks ei oleks veebiäppi loomise teadmistest niikuinii mingit kasu kui ma reaalselt Javaga midagi korralikku valmis ehitada ei oska.


Viimati muutis seda Ekux (09.02.19 23:11). Kokku muudetud 1 kord
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 09.02.19 17:26

Today was a good day!

Kell on alles 17 ja võin täie kindlusega öelda, et saagu nüüd edasi, mis saab,
aga tänane päev läheb kirja kui üks produktiivsematest laupäevadest mu elus.

Ärkasin kell 8 (mingil imekombel, magama läksin eile ju teadagi, mis kell).
Ilma pikema molutamise, jobutamise, tobutamise, lojutamise ja muu selliseta tegin omale ühe natuke liiga kange kohvi, rabasin läpaka ja asusin õppima.
Lõunaks olid kõik videod läbi vaadatud ja ka lisaks veel natuke kordamist tehtud (skippisin kõik videod veel uuesti läbi, otsides kohti, mis olid arusaamatuks jäänud).

Pärast seda otsustasin, et on aeg võtta kätte projekt, millele ma olen alati mõelnud, et tahaks ise kunagi päris oma teha.
Instant message programm:


Viimati muutis seda Ekux (09.02.19 23:11). Kokku muudetud 1 kord
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 09.02.19 23:11

Väike update.

Pea on ideedest tühi, aga käekesed ikka sügelevad, nii et otsustasin oma esimesele programmile väikese reworki teha :P

Ühest käest selle pärast, et lihtsalt halb oli vaadata seda koodi ja teisest käest hakkab mulle nüüdseks Java syntax tasapisi käe sisse kuluma, nii et on paras aeg algust teha inglise keelele üle minekuga (siiani olen kõik võimalikud asjad eesti keelseks teinud, et oleks endal pärast oma koodi vaadates lihtsam aru saada ja seeläbi õppimisprotsessi kiirendada).
esimese programmi rework:
Pilvik
Pilvik

Minu Java blogi Vetera11
Liitus : 11/11/2012
Postitusi : 4394

PostitaminePilvik 12.02.19 1:04

Jälgin huviga kuhu jõuad omadega. :)
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 12.02.19 21:48

Ikka veel lapsekingades... :)

databaas:

Viimased 2 päeva olengi ninapidi teoorias istunud ja üritanud sõrmega rida ajada, kuidas Java ja MySQL omavahel suhtlevad.
Järgmises projektis on kindlasti plaanis seda ka realiseerida.

Stay tuned...
Rare Skillzz
Rare Skillzz

Liitus : 01/04/2016
Postitusi : 457

PostitamineRare Skillzz 13.02.19 16:43

Edu, jälgin mis edasi saab.
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 17.02.19 1:39

Hurraa! Järjekordsest koerast on üle ronitud :roll:

Tegus nädal seljataga ning viimaks ometi võin öelda, et olen nullist valmis teinud ühe registreerimissüsteemi, mis noh... Toimib.
Toimib ta küll tõesti ainult konsoolis, aga sellest hoolimata reaalne ühendus ja andmevahetus databaasiga on olemas, seega on mul põhjust rõõmustada :)

Järgmisena siis sisselogimissüsteem, mis on eeldatavasti kõvasti lihtsam kui registreerimissüsteem, aga eks näis, praegu oskan ainult poolt aimata sellest, mis ma seal tegelikult tegema pean, et asi töötaks.

registreerimissüsteem:

Suur tänu kõigile, kes huvi tunnevad!
Täna on minu esimesest päris-sammust programmeerimise suunas möödas ca 2 nädalat ja see on olnud üks äärmiselt põnev aeg.

Kuu aja möödudes selle teema loomisest on mul teile varuks ka pisike üllatus, mis peaks meeldima nii lihtsalt-huvi-pärast-jälgijatele kui ka neile, kes kunagi soovivad ise sama rada alustada ja seda blogi teejuhina otsustavad kasutada  :roll:
Rare Skillzz
Rare Skillzz

Liitus : 01/04/2016
Postitusi : 457

PostitamineRare Skillzz 17.02.19 12:29

Ekux kirjutas:
Hurraa! Järjekordsest koerast on üle ronitud :roll:

Tegus nädal seljataga ning viimaks ometi võin öelda, et olen nullist valmis teinud ühe registreerimissüsteemi, mis noh... Toimib.
Toimib ta küll tõesti ainult konsoolis, aga sellest hoolimata reaalne ühendus ja andmevahetus databaasiga on olemas, seega on mul põhjust rõõmustada :)

Järgmisena siis sisselogimissüsteem, mis on eeldatavasti kõvasti lihtsam kui registreerimissüsteem, aga eks näis, praegu oskan ainult poolt aimata sellest, mis ma seal tegelikult tegema pean, et asi töötaks.

registreerimissüsteem:

Suur tänu kõigile, kes huvi tunnevad!
Täna on minu esimesest päris-sammust programmeerimise suunas möödas ca 2 nädalat ja see on olnud üks äärmiselt põnev aeg.

Kuu aja möödudes selle teema loomisest on mul teile varuks ka pisike üllatus, mis peaks meeldima nii lihtsalt-huvi-pärast-jälgijatele kui ka neile, kes kunagi soovivad ise sama rada alustada ja seda blogi teejuhina otsustavad kasutada  :roll:

Minu arust üsna hästi välja tulnud script, aga saab ka ilmselt paremini, ning lühidamalt.
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 17.02.19 15:12


Minu Java blogi 7ZBYhI8
lihtsalt :):

Rare Skillzz kirjutas:Minu arust üsna hästi välja tulnud script, aga saab ka ilmselt paremini, ning lühidamalt.
Täpsusta palun?
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 24.02.19 10:35

-


Viimati muutis seda Ekux (30.07.19 15:08). Kokku muudetud 1 kord
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 26.03.19 0:42

Juurte juurde tagasi!



Tekkis vähe pikem vahe sisse jah, erinevatel põhjustel, mida ma siin kõiki üles loetlema ei hakka, aga üheks näiteks võin tuua, et selle kuu lõpus lõppeb mul ka praegune tööleping ning sellest tulenevalt on elus päris palju muutusi juba olnud ja ka veel tulemas.

Teemasse nii palju, et see on täiesti ilma igasuguse kahtluseta minu jaoks kõige huvitavam ja arendavam projekt, millega ma seni tegelenud olen ja ma tahan sellega veel palju põnevat korda saata.
Eks näis :)
Ken.
Ken.
Liige
Liitus : 02/01/2019
Postitusi : 130

PostitamineKen. 23.07.19 16:10

Tegeled veel?
Kui jah, siis tuult tiibadesse!
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 30.07.19 15:05

Olude sunnil pean enda tegevusfookust muutma.
Selle kõrvalt aga enam arvutis istumiseks aega ei ole.

Ei kahetse. Ega ka virise. Lihtsalt teadmiseks nendele, keda huvitas see teema.

Võib lukku panna kthxbye.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid vestluses osaleda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele