[ÕPETUS] Kuidas mängida?

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Numb
Numb

Liitus : 02/03/2012
Postitusi : 2874

PostitamineNumb 07.08.12 1:45

Pokkeri õpetus hõlmab hetkel peamist mängitavat mängu Texas HoldEM. Selle mängu mängijaid on internetis kõige ohtramalt.
Kõigepealt peab teadma kaardikombinatsioone.


Kaardikombinatsioonid:

*Kuninglik mastirida / royal flush - A,K,Q,J,T ühest mastist

*Mastirida / straight flush – 8,7,6,5,4 v 2,3,4,5,6 ühest mastist

*Nelik / 4 of a Kind - nt. 5,5,5,5 või K,K,K,K

*Maja / FullHouse - maja tugevust arvestatakse maja moodustava kolmiku tugevuse järgi, nt. KKK22 on
tugevam kui QQQAA

*Mast / Flush - 5 ühest mastist kaarti. Kui kahel mängijal mast, siis võidab kõrgema mastikaardi omanik.

*Rida / Straight - nt. Q,J,T,9,8 . Kui kahel mängijal rida, siis võidab see, kelle rida lõpeb suurema kaardiga (QJT98 lööb JT987)

*Kolmik / Three of a Kind - nt. 8,8,8 või AAA

*2 paari / Two Pairs - nt. AA22 või KKQQ. Kui kahel mängijal 2 paari, siis võidab suurima paari omanik (AA22 lööb KKQQ)

*Üks Paar / One Pair - AA või 44. Kui kahel mängijal on Holdemis sama paar, siis otsustab võitja kikkeri suurus (nt. on ühel mängijal AK ja teisel KQ, ja laud on K,2,3,7,8 , siis võidab esimene mängija (KK ässa-kikkeriga vs KK emanda-kikkeriga)

*Kõrge kaart / High card- nt A,2,3,8,9 võidab K,3,6,7,9 (Kõrge kaart A vs K)


Sümbolite tähistused

A-äss/ace K-kuningas/king Q- emand/queen J- poiss/jack


Texas HoldEM mänguõpetus:

Enne kaartide jagamist peavad kaks mängijat peale buttonit (diiler) asetama "pimedad" panused ehk blindid. 1 mängija väikese panuse ja 2 mängija suure panuse. Panuse suurus sõltub sellest, millises lauas te mängite ja arvuti näitab teile seda lauda istumisel. Mängu algul jagatakse igale mängijale kaks kinnist kaarti. Tehakse panused. Kolm kaarti avatakse laua keskel (flop), järgneb panuste tegemine, alustades jälle mängijast, kes on "diilerist" vasakul. "Diiler" on mängija kellel on hetkel Button. Avatakse neljas kaart (turn), taas tehakse panused. Avatakse viimane kaart (river) ja tehakse viimast korda panused. Võidab mängija, kes moodustab 5-st kaardist laual ja 2-st kaardist käes kõrgeima mängukombinatsiooni. Kui kombinatsioonid on võrdsed, siis kuulub pank jagamisele.

Diileri nupp liigub edasi järgmise mängija ette ning kõik algab uuesti. Laudu on olemas 2 sorti, max 6 inimese lauad ja max 10 inimese lauad.

Algajale mängijale soovitaks 10 inimese laudu. Lisaks soovitaks õppida pähe kaardikombinatsioonid. Seda on vaja hindamaks oma kaartide võiduvõimalusi, kui avatakse flop, turn ja river. Et võimalusi kiirelt hinnata (20 sekundit on tavaliselt aega)

Soovitan võtta kaardipaki ja laduda mõni tund kaarte maha. Et hinnata millised kaks kaarti teie käes annaks teile maksimumkombinatsiooni kui lauda on tulnud 5 kaarti. Seda on vaja panustamisel, sest kui teil on peale floppi maksimummänguga ei ole teil võimalik kaotada, samas tulevad lauda veel 2 lehte, millega vastsel võib tulla suurem mäng. Hinnates olukorda peab tegema selliseid panuseid, et vastase loobuksid mängust või riskeeriksid rahaga ostes endale 2 järgmist kaarti.

Pokker on väga loov mäng, kus võidavad need inimesed, kes on teistest natuke paremad
Oma osa on siin kindlasti kannatlikkusel ja psühholoogial. Algajal soovitan mängida alguses ainult 1 klassi kaartidega, milleks on AA, KK, QQ, JJ ja AK ühest mastist. Nende kaartidega tõstke (raise), kui keegi seda pole juba ennem teinud (sellisel juhul sõltub summast võib ka callida) ja vastavalt flopile tõstke või checkige (annate käiguõiguse vastasele). Kõik teised lehed visake maha (fold), kui te just ei ole suurel blindil ja saate tasuta floppi vaadata.. See peaks tagama teile raha säilimise ja boonuse kättesaamise. Detailsem mänguõpetus on olemas iga lehel Antud mänguõpetus sobib kõige paremini NL TexasHoldEm kohta. NL tähendab no limit, mis võimaldab teil korraga panna mängu lauas oleva raha. Kui teil on raha vähem, kui vastasel saate selle ikkagi kõik mängu panna ja kui võidate, siis arvuti võtab automaatselt vastase rahast teile kuuluva summa. Ning tase peaks olema kas NL50 või NL100 dollariline laud (maksimum summa mis saab lauda kaasa võtta on 50 või 100 dollarit) ning kaasavõetav rahasumma 33% laua maksimumist.

Soovitus:
1.Ärge mängige play moneyga. S.t igal lehel saab tasuta mängida mängurahaga. Tegelikus elus pole sellest üldse kasu vaid rohkem kahju.
2. Kui on soov proovida tasuta mängimist, siis laadige alla Pacific Poker , avage arve ja mängige tasuta turniire, millelt võib võita koha tasulisele turniirile. Soovitan iga õhtu19.30 hakkavat turniiri, kus esimesed 5 saavad tasuta öösel kell 4 algavale 30 000 Usd garanteeritud auhinnafondiga turniirile.
3. Jätke alati aga meelde, et tasuta turniiridel (freerollidel) on tase ikkagi nõrgem kui tavalisel mängul.
4. Ennem pokkeriõpikute lugemist on kasulik 1-2 aastat mängida.


-------------------------------------------------------

Lisainfot võite leida:

http://ee.pokernews.com/pokkeristrateegia/texas-holdem-pokker/

http://www.pokerinfo24.net/index.php/pokker/pokkeriopetus.html
Numb
Numb

Liitus : 02/03/2012
Postitusi : 2874

PostitamineNumb 07.08.12 14:45

Youtubest saab ka õppida muidugi ..


https://www.youtube.com/watch?v=y1Li3SEJEA8
kewl
kewl
Algaja
Liitus : 09/07/2013
Postitusi : 2

Postitaminekewl 09.07.13 22:24

Krizz mis postitad siin pokkerist, ise ei oska peladagi. :D
Numb
Numb

Liitus : 02/03/2012
Postitusi : 2874

PostitamineNumb 10.07.13 1:56

Kellele ma raha pidin juurde andma, sest ta maha mängis, ah? :D
Pilvik
Pilvik

[ÕPETUS] Kuidas mängida? Vetera11
Liitus : 11/11/2012
Postitusi : 4183

PostitaminePilvik 10.07.13 2:02

Ise mänginud peaaegu 4 aastat, suurim võit on siiani olnud 219.3eur võidetud sai 888pokeris. Viimasel ajal olen ka proovinud mängida kuid mitu kuud juba põud ning ei lähe ükski mäng. Pole midagi suurt enam ette võtnud, nädalas korra proovin paari doltsiseid turnasid.

Kellel pokkeri vastu rohkem huvi siis mingiaeg avastasin päris huvitavad pokkeri õpetus videod.

http://pokker.postimees.ee/?r=1456

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid reklaamidest vabaneda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele