Aktivisiti embleem

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 05.06.17 19:22

Ahoi!
Seoses hiljutiste sündmustega alfoorumis "Taotlused" tekkis mul pisike kihvatus selle aktivisti embleemi, selle pälvimise ja omamise suhtes.

Kui @Tonight viitsiks siinkohal minuga natuke kaasa mõelda ja siis vastavalt kas mu ideed ümber lükata või need heaks kiita, siis oleks super.
Tahan lihtsalt veidi selgitust, muud midagi.

Esiteks, mis/kes on üldse aktivist?
"Aktivist on inimene, kes on foorumis väga aktiivne."
Selge. Aktiivne... Aktiivsusel ei ole mõõdupuud.
Kui ma olen töötu, elan vanaema keldris ja saan tänu sellele 16h päevas Favali chatis lolli juttu ajada ja "loeme 24389524029502375023975'ni" teemas spammida, kas see tähendab, et ma olen aktiivne?
Teatud mõttes kindlasti, ma olen ju koguaeg siin ja teen asju ning vääriksin sellisel juhul kindlasti embleemi. Nõus.
Aga kui ma käin 8-12h päevas tööl, kus ei ole ligipääsu arvutile, kuid samas kui ma koju jõuan siis ikka tulen läbi ja vaatan rõõmuga, mis päeva jooksul toimunud on ning kui midagi huvitavat silma hakkab, siis üritan sellest ka osa võtta ja midagi mõistlikku sekka öelda. Jah, ma võib-olla veedangi päevas vaid tunni või vahel vähemgi siin, aga ma tahan olla aktiivne ning ka olen seda nii, kuidas mu võimalused lubavad.
Kas see ei olegi aktiivsus? Ma ütleks, et on küll.
Või kui ma ei oska midagi suurt postitada, sest olen päriselus koguaeg hõivatud ja pole aega tarkade postituste peale mõelda ja postcountimine mulle ei meeldi, aga samas igal vabal hetkel hüppan chatboxi ja ajan rahvaga lõbusat juttu, sest mulle meeldib Faval ja ma tahan siin aktiivne olla. Kas see on aktiivsus? Jällegi, mina ütleks, et on küll.

Ja nii ma jõuangi järeldusele, et tegemist on ääretult subjektiivse mõistega ja aktiivsust ei saa mõõta postituste arvuga, ega ka sellega kui palju aega keegi foorumis veedab.
Iga inimene näeb aktiivsust erimoodi - mõnel ei olegi üldse aega, aga samas ta kasutab igat võimalust siit läbi hüpata, sest talle meeldib siin ja ta saab rahvaga läbi.
Teine mees istub pidevalt arvutis, spammib kellegi omasugusega võidu neid postcount teemasid ja hõiskab, et tema on aktiivne.
Kolmas hoiab pidevalt omal Favalit lahti aga ütleb sõna sekka ainult siis, kui tal midagi tarka öelda on, sest ta ei viitsi niisama mingit möla ajada. Aga samas, alati kui ta midagi ütleb, siis on tema jutust ka kasu.

Teatud mõttes on kõik need kolm aktiivsed ja seda ei saa eitada. Aga minu arust jookseb tõeline aktivisti embleemi vääriline piir kuskil seal nende vahel, mida ei saa seletada ega numbritega mõõta, aga seda lihtsalt on näha, kui inimene ongi hingega Favalis ning ei käi siin ainult oma embleemi lunimas/säilitamas.

Nii et siit minu ettepanek - võtta ära võimalus Aktivisti embleemi taotlemiseks ning hakata seda määrama ainult inimestele, kes tulevad Favalisse ja naturaalselt sulavad selle keskkonnaga kokku ja sobivad siia, mitte ei käi siin ainult postcountimas ja tatti pritsimas.
Võib-olla ka muuta embleemi nimetust?
Praegune "omade jopede plärala" on küll vahva ja kõik, aga uutele liikmetele ei ole see atraktiivne ja selle tõttu meil ka juba pikemat aega rahvast juurde ei ole tulnud.
Põnevaid teemasid ei teki, sest meid on nii vähe ja sellestki pooled ei tegele muuga kui kuskil teemas numbrite lugemisega. Kõik teavad kõiki ja selle tõttu peavad uued liikmed liiga palju vaeva nägema, et nendega üldse räägitaks ning nad lihtsalt lähevad minema.

Loomulikult ei oleks see maailmaprandaja ega paneks tonnide viisi rahvast Favalisse voolama, aga see oleks üks väike samm idee suunas, et me tahame kasvada ja rohkem rahvast pildile tõmmata.
Kui tahame, siis me jõuame neid ideid ja samme veel luua.
Aga kas tahame?
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 05.06.17 19:31

Teen teise postituse, et mitte esimese ideed ja kompaktsust rikkuda.

Näiteks mul endal oli täpselt samamoodi.
Minule tutvustas Favalit @Annu kui ma selle SA-MP serveriga tegelesin. Tegin kasutaja selle jaoks, et saaksin meie serveri teemal silma peal hoida.
Mulle hakkas Faval kohe meeldima, sest siin oli palju arukaid ja õpetlikke teemasid ja hea huumor. Küll aga hakkasid need mõlemad omadused silma ainult ühe käe sõrmedel üleloetavatel inimestel. Põhiliselt @Tonight ja @Pilvik
Siis oli veel @Rannatuul kes paistis lihtsalt selline chill mees ja rohkem nagu ei hakanudki midagi silma. Vaatasin teemad läbi, tegin mõne järjehoidja kui tulevikus vaja peaks minema ja ega rohkem ei kutsunud eriti midagi tagasi siia, sest chatboxis käis koguaeg mingi "omade klemmide" möla, millest ma midagi aru ei saanud ja kui ma sõna sekka ütlesin, siis ei tehtud minust väljagi.

Tagasi tulin ma siia ainult tänu sellele, et hakkasin Runescape päevikut pidama ja rahvale hakkas see mingil põhjusel meeldima, tänu millele hakkasin rohkem inimestega juttu ajama, siis juba teiega CSGO pelama ja siin ma nüüd olen.

Aga üldiselt on point see, et uustulnukal on äärmiselt keeruline omale siin atra seada, sest alguses ei ole mitte kellegagi mitte millestki rääkida ja jääb mulje, et siia on oodatud ainult need inimesed, keda siia kutsutud on.
Ja nii minnaksegi minema.
Tonight
Tonight

Aktivisiti embleem Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 05.06.17 20:09

Aktivisti embleem on foorumiga seotud ja kõige lihtsam viis selle määramiseks on postituste arv või postitamise sagedus. Oleme seda lisanud ka siis, kui kasutaja on aktiivselt osalenud aruteludes või ilmunud kokkutulekule. Embleem on küllaltki ebamäärane, kuid olen arvamusel, et foorumis peab olema embleem, mis on seotud kasutaja aktiivsusega. Juhtkonnas on käinud läbi mõte, et kaotaks üldse taotlused ära, kuid sellega võib tekkida jällegi probleem, et hakkame jagama ainult "omadele".

Seoses CS 1.6 populaarsuse vähenemisega kaotas Faval oma esialgse vundamendi, foorum sai ehitatud üles pluginate ja õpetuste peale. Nüüd oleme vabaajafoorum, kuid selliseid on Eestis palju ning kahtlemata ei ole Faval inimestele nii atraktiivne kui varem.

Põhimõtteliselt on vaja leida Favalile uus 'tugisammas', mis oleks võrdväärne praeguse vaba aja temaatikaga. Kahjuks pole see aga lihtne, sest:
1) ainult käputäis kasutajaid julgeb reaalselt üritustel ning kokkutulekutel osaleda (mis on interneti puhul üpris tavaline), seega kaob ära millegi suure korraldamise võimalus, kui just oma sõpru ja tuttavaid appi ei võta
2) foorumis on praktiliselt ainult Counter-Strike rahvas, mingi muu mängu supportimine on raske. Mujalt ei tule uut rahvast, kui praegused kasutajad ei hakka alafoorumit arendama.

Mis puutub alafoorumisse 'Foorumi meelelahutused', siis on tegu suures plaanis kasutu alajaotusega, mis pakub kasutajatele võimalust aega sisustada.
WieFFe
WieFFe

Liitus : 24/06/2014
Postitusi : 1565

PostitamineWieFFe 05.06.17 20:20

Ei poolda.
Koke#6
Koke#6

Liitus : 30/04/2014
Postitusi : 1306

PostitamineKoke#6 06.06.17 23:23

Endale just meeldib, et siin pole selliseid 15-16-aastaseid, kes enda arust teevad häid nalju :P
Heroes
Heroes

Aktivisiti embleem Vetera11
Liitus : 02/04/2015
Postitusi : 10331

PostitamineHeroes 07.06.17 8:15

Koke#6 kirjutas:Endale just meeldib, et siin pole selliseid 15-16-aastaseid, kes enda arust teevad häid nalju :P

leidub ikka

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid vestluses osaleda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele