Bitcoin (BTC)

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Tonight
Tonight

Bitcoin (BTC) Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 13.01.21 19:07

Bitcoin (BTC) ER8Cv2d

Bitcoin on detsentraliseeritud digitaalne käibevahend, millega saab kaubelda kogu maailmas. Bitcoin'i münte (BTC) saab talletada failina, hoida kolmanda osapoole käes (kes osutab walleti teenust) või siis ära kulutada.

Käibel olevate bitcoinide arvu teoreetiline piir on 21 miljonit. Jaanuar 2021 seisuga on loodud 18,6 miljonit bitcoini ning tegevus on ajas aeglustuv, eeldatavalt saavad kõik loodud aastaks 2140. Tõenäoliselt hinnatakse piiratud arvuga münte väärtuse poolest rohkem ehk pigem ollakse arvamusel, et bitcoini väärtus pikas perspektiivis tõuseb alati (või on seda vähemalt seni teinud).

Keskmise inimese jaoks ei ole bitcoini mõtet kaevandada, kuna võttes arvesse masinaid ja elektrihinda, on tegevus tavainimesele kahjumlik. Palju mõttekam on investeerida otse münti. Samuti on kaevandamisest saadav tulu ajas kahanev.
Bitcoin (BTC) FIV9VoL

Bitcoini täpne hinnaprognoos on võimatu ning keegi ei tea ette, et mis juhtub. Kui võrrelda aga näiteks Bitcoini kullaga ja oletada, et see saavutab samasuguse turukapitalisatsiooni nagu kuld, siis Bitcoini ülempiir võib olla 7 triljonit dollarit. Jaanuar 2021 seisuga on Bitcoini turukapitalisatsioon 0,64 triljonit dollarit ehk 9% sellest. Samuti tuleb arvestada, et paljudele müntidele on kaotatud juurdepääs, seega on täiesti võimalik, et bitcoini väärtus võib jõuda 0,5-1 miljoni dollarini.
Bitcoin (BTC) Bz5jwz2
Teemat avades ehk 13. jaanuaril 2021 oli Bitcoini väärtus 34700 USD ehk 28500 EUR.

Alustajale: soovitan lugeda Julian Hospi raamatut "Krüptoraha" (link), mis annab kogu vajaliku informatsiooni ühest kohast.
Bitcoin (BTC) N1jPBRt

---

Kuidas ise Bitcoini suhtute? Ma olen näiteks optimistlik ning otsustasin hakata iga kuu kindla summa sinna paigutama.


Viimati muutis seda Tonight (15.01.21 19:56). Kokku muudetud 1 kord
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 13.01.21 20:25

Bitcoini olemus ja kaevandamine

Bitcoin on open source, oma loomult iseseisev (detsentraliseeritud) ja anonüümne. Anonüümne selles mõttes, et võimalik on küll näha, missugused on Bitcoini tehingud ehk millal need toimuvad, kui suured summad liiguvad ja mis aadresside (Bitcoini walletite) vahel need toimuvad, kuid nende aadressite juurest puuduvad mistahes muud andmed nende omanike kohta. On ainult krüpteeritud virtuaalne aadress blokiahelas ja ongi kõik. Samuti on olemas riistvaralised rahakotid ehk elektroonilised seadmed, mis on võimelised säilitama Bitcoine ka ilma igasuguse interneti ühenduseta.


  • Näide Bitcoini walleti aadressist: bc1qp9yqx2knpgdav5galw0c7qndqmyx8r0h0jpctj


Kuna selline süsteem loob suurepärased eeldused selle kuritarvitamiseks (näiteks enda walletisse sisse häkkida ja endale Bitcoine juurde teha,) siis selle vastu on loodud ühine legitiseerimissüsteem, millest saab osa võtta igaüks, kes soovib. Selleks on vaja tõmmata enda arvutisse terve Bitcoini blokiahel, mis selle postituse seisuga on pisut suurem kui 300GB. See blokiahel sisaldab endas krüpteeritud kujul kõiki Bitcoini tehinguid, mis kunagi aset on leidnud ja selle abil saavadki inimesed kinnitada, kas mingi tehing on legitiimne või mitte. Näiteks kui mina ilmun järsku Bitcoini ringlusesse enda häkitud walletiga, mille sisu ei ole kooskõlas tegeliku blokiahelaga, siis teised ei tunnista minu tehinguid õigeks ja ma ei saa selle võltsrahaga midagi peale hakata.
Bitcoini tehingute õigeks tunnistamist nimetataksegi kaevandamiseks. Selleks peab kasutaja lahendama (blokiahela poolt etteantud) väga keerukaid matemaatilisi ülesandeid ja hea õnne korral saabki ta võimaluse tutvustada blokiahelas uut legitiimset blokki, mille eest saab ta vastutasuks osa tehingus liikuvast Bitcoinist endale (Bitcoin fee). See on ka põhjus, miks Bitcoini tehingud võtavad suhteliselt kaua aega, sest tehingud ei jookse läbi automaatse tsentraalse kontrolöri, vaid need tuleb õigeks tunnistada reaalse töö käigus, olgugi, et seda tööd teevad arvutid.
Nagu eelpool mainitud, siis Bitcoini kaevandamine on tõesti väga ressursinõudlik tegevus, sest see on ehitatud "mida rohkem kaevandajaid, seda raskemad ülesanded" süsteemile. Ja kuna inimesi, kes soovivad sellest tegevuses kasu saada, on väga palju, siis on ka blokiahela poolt toodetavad matemaatilised ülesanded äärmiselt keerukad ning nende lahendamiseks kulub väga suur ressurss.

Näide Bitcoini tehingust:


  1. Janno soovib Pintole saata 1 BTC.
  2. Janno esitab soovitud tehingu uue krüpteeritud bloki kujul kaevandajatele kontrollimiseks.
  3. FVL Bot lahendab ära matemaatilise ülesande ja saab võimaluse uue bloki kontrollimiseks.
  4. FVL Bot võrdleb talle esitatud tehingu pooli ja kui see vastab tema valduses oleva tegeliku blokiahelaga, siis lisab ta uue bloki (tehingu) avalikku blokiahelasse.
  5. Janno saatis Pintole 1 BTC.
  6. FVL Bot saab mingi osa tehingust (Bitcoin fee) endale.




Fun fact: 22. mail 2010 tellis üks Florida mees endale 10 000BTC eest kaks pitsat.


Viimati muutis seda Ekux (16.01.21 9:08). Kokku muudetud 4 korda
Tonight
Tonight

Bitcoin (BTC) Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 13.01.21 20:54

Ekux kirjutas:Samuti on olemas riistvaralised rahakotid ehk elektroonilised seadmed, mis on võimelised säilitama Bitcoine ka ilma igasuguse interneti ühenduseta.
Kusjuures täna just uurisin selle ostmise kohta. :D Aga jõudsin järeldusele, et mõistlik on see vaid juhul, kui omaks suures koguses Bitcoine ja megaturvalisus tähtis, muidu pigem tülikas.
Sisuliselt on riistvararahakott siis nagu USB pulk (privaatvõti on pulgal). Korralik maksab 60-80 eurot.

Ise omasin esimest korda bitcoine 4. augustil 2014. Paraku aga ei suhtunud nendesse tõsiselt enne 2017-2018 ja potentsiaalne hiiglaslik tulu jäi saamata. 4Head
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 14.01.21 8:56

Tonight kirjutas:Aga jõudsin järeldusele, et mõistlik on see vaid juhul, kui omaks suures koguses Bitcoine ja megaturvalisus tähtis, muidu pigem tülikas.
Sisuliselt on riistvararahakott siis nagu USB pulk (privaatvõti on pulgal). Korralik maksab 60-80 eurot.

Olen nõus, et see ilmselt ei ole esimene prioriteet, a la ei ole mõtet osta endale walletit enne kui oled krüptoga juba mõnda aega tegelenud ja omad neid märkimisväärses väärtuses.

Samas aga ei leia ka, et selle ostmisega peab ootama nii kaua kuni kogused muutuvad juba väga suureks, sest iga edasi lükatud hetk võib olla juba liiga hilja ja ka sajaeurone kaotus oleks ju tegelikult päris halb, kui võrrelda seda walleti hinnaga.
Korralik sularahakott maksab sama palju Kappa

EDIT: Läks enne meelest, aga täiendan veel, et tülikuse vähendamiseks on tegelikult olemas ka sellised rahakotid, mis läbi bluetoothi telefoniga ära saab ühendada ja töötab siis äppina nagu iga teinegi rahakott :)
Tonight
Tonight

Bitcoin (BTC) Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 14.01.21 13:53

Tonight kirjutas:Teemat avades ehk 13. jaanuaril 2021 oli Bitcoini väärtus 34700 USD ehk 28500 EUR.
Bitcoin (BTC) WkcPrT6

Praeguseks on hind kerkinud üle 38 thUSD. Ise soovitaksin praegu hoida ja osta alles siis, kui langeb <32 thUSD. Langust ei pruugi muidugi toimuda pikka aega. LUL
Robin
Robin

Bitcoin (BTC) Auliig10
Liitus : 15/01/2016
Postitusi : 2981

PostitamineRobin 14.01.21 23:18

Bitcoin (BTC) 8Y86M6E

Kappa
Koke#6
Koke#6

Liitus : 30/04/2014
Postitusi : 1306

PostitamineKoke#6 15.01.21 1:16

Kust te coine ostate? :P Ma olen seni eraisikutelt otse ostnud ja vahel läbi Coinbase, aga ma ei ole enam verified
Tonight
Tonight

Bitcoin (BTC) Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 15.01.21 9:22

Koke#6 kirjutas:Kust te coine ostate? :P Ma olen seni eraisikutelt otse ostnud ja vahel läbi Coinbase, aga ma ei ole enam verified
Üldjuhul läbi Coinbase, lihtsalt ajaloolistel põhjustel. Sai 2014 konto tehtud ning on lihtne kasutada, seega pole mujale vaadanud.
Tonight
Tonight

Bitcoin (BTC) Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 16.01.21 10:07

Hinna osas on väga huvitavad liikumised hetkel. Endal on suur kiusatus suurendada Bitcoin Bitcoini positsiooni, kuid kuri kahtlus, et lähiajal võib suurem drop toimuda (mis annaks oluliselt parema koha ostmiseks).

Kuidas teised, ostate/müüte praegu?
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 16.01.21 10:22

Tonight kirjutas:Hinna osas on väga huvitavad liikumised hetkel. Endal on suur kiusatus suurendada Bitcoin Bitcoini positsiooni, kuid kuri kahtlus, et lähiajal võib suurem drop toimuda (mis annaks oluliselt parema koha ostmiseks).

Kuidas teised, ostate/müüte praegu?

Ise jahin samuti head hetke, et juurde osta ning olen arvamusel, et praegu langustrend jätkub. Suurem drop täitsa võimalik kui Tetheriga seotud kohtukeiss lahendi leiab. Arvan, et pigem mõistlik oodata hetkel, esmaspäeval lootust suuremaid uudiseid näha sellega seoses.
Tonight
Tonight

Bitcoin (BTC) Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 16.01.21 17:49

Kui uskuda, et Bitcoini väärtuse kasv on sarnane nagu pärast varasemaid poolitusi/splite/halvinguid (viimane toimus mai 2020 ning toimub iga nelja aasta tagant), siis võime loota taolist kasvu:
Bitcoin (BTC) HYQWxdJ

Ehk nii vaadates tasuks hiljemalt veebruaris Bitcoin Bitcoini sisse minna. Küll aga tasub olla teadlik niiöelda kinnituse kallutatusest: inimene otsib ning usub neid asju, mida ta tahab, et juhtuks. 4Head Reaalne olukord võib kujuneda hoopis teistsuguseks, kuid ajalugu annab julgustust optimismiks.
Tonight
Tonight

Bitcoin (BTC) Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 18.01.21 11:05

Bitcoin (BTC) R6RAaho

See on ka üks põhjus, miks ma ise ainult Bitcoin Bitcoini osas olen pika positsiooni võtnud hetkel. Kindel/kindlam nõudlus. Praegu muidugi on ainult need institutsioonid sisse tulnud, kellel on suurem riskiisu (mingid vanad playerid ei näe mõtet riskida, teevad oma stabiilse aastase tootluse ära). Ise arvan, et hakkame järjest rohkem nägema krüptofonde.
Tonight
Tonight

Bitcoin (BTC) Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 19.01.21 23:44

Bitcoin (BTC) MhwLAH8

Tegemist siis investeerimispangaga, mis pakub erinevaid fonde. Ostavad jõhkralt viimastel päevadel (eile nt 16000 Bitcoini). Protsent järjest kasvab, ilmselt näeme varsti efekti ka hinna osas (nõudlus ületab pakkumist, hinnad kerkivad).
Tonight
Tonight

Bitcoin (BTC) Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 21.01.21 18:30

Bitcoin on langenud alla 32 thUSD ehk oodatud hetk on käes.

Coinbase keskkonna statistika järgi ostetakse mõnuga kokku täna:
Bitcoin (BTC) GitFlCa

On olemas samas oht, et langeb veel, seega korraga ei tasuks suurt ostu teha.
Tonight
Tonight

Bitcoin (BTC) Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 22.01.21 19:44

Bitcoin (BTC) MTb3jio

Tegelikkuses siis probleemi polnud ja hind on vaikselt taastumas. Tundub väga veidra turu manipuleerimisena ning eeldatavalt kasutasid seda suuremad tegijad oluliselt ära.
Koke#6
Koke#6

Liitus : 30/04/2014
Postitusi : 1306

PostitamineKoke#6 23.01.21 2:45

Ostsin 0,5 BTC :P
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 23.01.21 22:22

https://glassnode.com/

Põnevat lugemist :)
Porrier
Porrier
Juunior
Liitus : 24/01/2021
Postitusi : 10

PostitaminePorrier 24.01.21 19:55

Kaevandan ise mitme Sapphire PULSE RX VEGA56 8G HBM2ga, erinevate setupidega tegutsenud aastast 2015. Elektrikuludest hullem on soojus, kütab päris korralikult tuba ja aken on sageli lahti. Üldjoontes olen kasumis, kuskil 20% aastas. Kui keegi ilma vahendajateta Bitcoini osta soovib, siis PM.
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 24.01.21 22:35

Porrier kirjutas:Kaevandan ise mitme Sapphire PULSE RX VEGA56 8G HBM2ga, erinevate setupidega tegutsenud aastast 2015. Elektrikuludest hullem on soojus, kütab päris korralikult tuba ja aken on sageli lahti. Üldjoontes olen kasumis, kuskil 20% aastas. Kui keegi ilma vahendajateta Bitcoini osta soovib, siis PM.
Kui peaksid soovima, et sinu pakkumisel oleks suurem võimalus (ka näiteks juhuslike googeldajate) tähelepanu orbiiti sattuda, siis hea võimalus on selleks luua uus teema siin alafoorumis asjakohase pealkirjaga, mis aitaks otsingumootoritel seda internetis kuvada. Samuti oleks see hea koht sulle endale, kus potentsiaalsete klientidega suhelda ja kuhu nemad omakorda saavad jätta tagasisidet sulle (ja ka infoks teistele).

Võimalik, et oleksin isegi sellest huvitatud kui enda portfelli täiendama asun.
Tonight
Tonight

Bitcoin (BTC) Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 25.01.21 0:22

Porrier kirjutas:Kaevandan ise mitme Sapphire PULSE RX VEGA56 8G HBM2ga, erinevate setupidega tegutsenud aastast 2015. Elektrikuludest hullem on soojus, kütab päris korralikult tuba ja aken on sageli lahti. Üldjoontes olen kasumis, kuskil 20% aastas.
Põnev oleks blogi lugeda selle kohta. Kuna ise pole kordagi kaevandanud (ja pole lähiajal ka plaanis), siis ei ole selle kohta praktiliselt midagi Favalis kirjutatud. Üllatab ka su ROI, eriti juhul, kui tegu on ainult Bitcoini kaevandamisega.
Porrier
Porrier
Juunior
Liitus : 24/01/2021
Postitusi : 10

PostitaminePorrier 25.01.21 14:39

Vaadates Rahandusministeeriumi viimaseid sõnavõtte, siis ei taha avalikku müügiputkat püsti panna. Poolavalik tegutsemine siin teemas tundub turvalisem. Ja arvestades ka seda, et mu volüüm pole suurte kauplejate jaoks arvestatav.

Blogi osas pean mõtlema.
Tonight
Tonight

Bitcoin (BTC) Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 26.01.21 0:57

Tonight kirjutas:Bitcoin (BTC) HYQWxdJ

Ehk nii vaadates tasuks hiljemalt veebruaris Bitcoin Bitcoini sisse minna.
Suurendan ise sel nädalal enda positsiooni. Seejärel jälgin ca kuu aega turu käitumist ja vaatan, kas suurendada veel (müüa ei ole kindlalt plaanis, isegi kui langeb mingi 50%).

---

Bitcoin (BTC) IU8AqAG

BlackRocki sisenemine on ostmist arvestades üpris scary, neil on mahud ikka meeletud. Kes veel ei tea, siis BlackRock on maailma suurim investeerimisfond. Annab kindlasti julgustust ka ise Bitcoini rohkem panustada.
Tonight
Tonight

Bitcoin (BTC) Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 27.01.21 1:05

Bitcoin (BTC) 8iz7OIf

Eesti kogub hetkel populaarsust sellega, et hakkas riiklikul veebilehel Bitcoini whitepaperit hostima.
https://e-resident.gov.ee/bitcoin-whitepaper/
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 27.01.21 22:40

Mul on suur au ja hea meel esitleda esmakordselt eesti keelselt avalikustatud Bitcoin Whitepaperit!

Laadi alla PDF

Küsimuste ja parandusettepanekutega võib postitada siia teemasse või saata mulle privaatsõnum!

Tagasiside ja täiendamise eest suured tänud:
digiraha.ee

Projekti eesmärk on muuta Bitcoin ja krüpto eestlastele kättesaadavamaks ja seeläbi ka ennast arendada. Sain selle projekti raames väga palju uusi teadmisi, muuhulgas targemaks ka selle koha pealt, et 9-leheküljelise dokumendi tõlkimiseks võib kuluda üle nädala. Mul on ääretult hea meel, et ma selle teekonna ette võtsin ja kutsun üles kõiki endaga ühinema: antud dokument on minu poolt antud vabasse kasutusse kõikidele, kes soovivad ja oskavad seda paremaks teha. Palun üsknes, et seda muutes ja edaspidises avalikustamises viitaksite ka portaali www.faval.eu, kust antud tõlge originaalselt pärit on.

Usun, et dokumendis võib esineda kehvasti tõlgitud elemente, sest Satoshi Nakamoto meistritöö mõistmine on ka teadlastele parajaks peavaluks, rääkimata siis minu tagasihoidlikust keelehuvilisest persoonist. Lisaks pean tunnistama, et matemaatika, millele antud subjekt vägagi tugineb, ei ole kunagi mu tugevuseks olnud. Loodan aga, et tõlge täidab enda eesmärki pakkudes eestlastele Bitcoini põhimõtetega emakeeles tutvumise võimalust.

Attachments
Bitcoin (BTC) Attachment
Bitcoin_Valge_Paber.pdf You don't have permission to download attachments.(98 Kb) Downloaded 8 times


Viimati muutis seda Ekux (28.01.21 19:45). Kokku muudetud 8 korda
Tonight
Tonight

Bitcoin (BTC) Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 28.01.21 3:39

Ekux kirjutas:Mul on suur au ja hea meel esitleda esmakordselt eesti keelselt avalikustatud Bitcoin Whitepaperit!

PDF download
Väga kõva värk! Üritan homme läbi lugeda.

---

Bitcoin (ja muu krüpto) on saanud täiesti ootamatu konkurendi meme stockide kujul.
Bitcoin (BTC) PBhfdUu
Täpsema info jaoks googelda 'gamestop reddit'.

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid vestluses osaleda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele