[ÕPETUS] Texas Hold´em

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Tonight
Tonight

[ÕPETUS] Texas Hold´em Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17728

PostitamineTonight 13.08.13 21:25

Texas Hold'em on maailma kõige populaarsem pokkeriformaat. Panuste suuruse järgi eristatakse no-limit (limiidita), pot-limit (suurim panus on poti suurus) ja fixed limit (panused on fikseeritud kindlale summale) Texas Hold'emit.. Mängu reeglid on üsna lihtsad ning kergesti õpitavad, kuid meisterlikkuse saavutamine selles mängus võib võtta aastaid.

Mängu alustamine

Texas Hold'emit mängitakse 52 kaardiga ning mängijate arv ühes lauas võib olla kaks kuni kümme. Enne, kui toimub kaartide jagamine, peavad mängijad otsustama, kes on toimuvas käes diiler ehk button ehk jagaja. See ei pruugi tingimata tähendada, et mängija peaks reaalselt kaarte jagama (online toimub jagamine automaatselt ning live-mängudes on selleks professionaalne töötaja). Diileri positsioon määrab selle, millised kaks mängijat peavad tegema pimepanused. Kindlustamaks, et igas pangas oleks alati raha, peavad kaks mängijat tegema kohustusliku panuse, mida kutsutakse pimepanusteks (sest need makstakse enne, kui mängijad tegelikult oma kaarte näevad. Diileri vasakul käel istuv mängija paneb panka väikese pimepanuse ja mängija tema vasakul käel teeb suure pimepanuse, mis on tavaliselt väikesest pimepanusest kaks korda suurem. Diileri positsioon liigub igas käes edasi kellaosuti liikumise suunas ja seega on kõik mängijad järjekorras diileri, väikese ja suure pimepanuse positsioonil.

Kui pimepanused on postitatud, siis jagatakse kõikidele mängijatele kinniselt kaks kaarti. Neid kaarte nimetatakse taskukaartideks ning neid näeb ja saab kasutada ainult mängija, kellele nad on jagatud. Hiljem pannakse lauale kokku viis ühist kaarti, mida saavad pokkerikombinatsiooni moodustamisel kasutada kõik mängijad. Mängijate eesmärk on moodustada seitsmest kasutatavast kaardist parim viie kaardi kombinatsioon.

Neli panustamisvooru

Pre-flop - esimene panustamisvoor

Kogu tegevus, mis toimub enne seda, kui laua keskel avatakse esimesed kolm ühist kaarti (flop), kannab nimetust "pre-flop". Pärast seda, kui mängijad on vaadanud oma taskukaarte, on neil kordamööda õigus oma valikul tegutseda.

Esimesena tegutseb mängija, kes istub suure pimepanuse vasakul käel. Seda mängija positsiooni nimetatakse UTG ehkunder the gun (püssi all).

Igal mängijal on oma tegutsemiskorra ajal järgmised võimalused:

• Loobumine ehk fold: See tähendab, et mängija ei soovi rohkem käes osaleda ning viskab oma kaardid ära. Ta ei pretendeeri enam mitte mingile osale pangas olevast rahast.

Pärast floppi lisandub juhul, kui keegi enne mängijat pole panustanud, passimine ehkcheck, mis tähendab, et järgmist kaarti saab näha tasuta.

• Maksmine ehk call: See tähendab, et mängija jätkab käes osalemist makstes sama palju, kui oli viimane tehtud panus.

• Tõstmine ehk raise: See tähendab, et mängija tõstab eelnevalt tehtud panust.

Flop - teine panustamisvoor

Pärast seda, kui esimene panustamisvoor on lõppenud, jagatakse lauale esimesed kolm ühiskaarti. Seda nimetatakse "flop". Igal mängijal on nüüd oma käiguvooru ajal vastavalt eelnevalt tehtud käikudel võimalik valida passimise, maksmise, tõstmise või loobumise vahel. Esimesena alustab selles voorus käiku diileri vasakul käel olev mängija, kellel on taskukaardid alles.

Turn - kolmas panustamisvoor

Kui teises panustamisvoorus on kõik panused tehtud, siis jagatakse lauale neljas ühine kaart, mille nimetus on turn. Algab panustamisvoor, mida alustab diilerist lähimal vasakul istuv endiselt käes osalev mängija.

River - neljas panustamisvoor

Kui kolmandas panustamisvoorus on kõik panused tehtud, siis jagatakse lauale viies ja viimane ühine kaart. Selle nimetus on river. Nüüd algab viimane panustamisvoor, mida taas alustab diilerist lähim vasakul asuv kaartidega mängija.

Kaartide avamine (Showdown)

Viimase panustamisvooru lõppedes võrreldakse mängijate viiest kaardist koosnevaid pokkerikäsi. Kasutada võib seejuures kõiki seitset kaarti: oma kahte taskukaarti ja viite ühist kaarti laualt. Mängijad, kes pole oma taskukaartidest loobunud, avavad need ning mängija, kelle käsi on tugevaim, võidab panga.

Kui samasugune võitev käsi on rohkem kui ühel mängijal, siis pank jagatakse. Seda nimetatakse split pot (jagatud pank). Kui käsi on lõppenud, siis enne järgmise käe algust liigub diileri nupp ühe positsiooni võrra vasakule.

Allikas: Intellipoker

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid reklaamidest vabaneda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele