Raamatud

Lehekülg 5, lehekülgi kokku 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Tonight
Tonight

Raamatud - Page 5 Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 16.02.21 1:49

.Smile. kirjutas:Järgmiseks ohvriks tõenäoliselt on mul Stephen Hawking "brief answers to the big questions", on keegi lugenud?
Veel mitte, aga eestikeelne on mul olemas ja ilmselt märtsis jõuan selleni.
Pinxu
Pinxu

Liitus : 30/09/2012
Postitusi : 8082

PostitaminePinxu 21.02.21 11:42

Loen praegu raamatut nimega Vaikuse meri, algus on veits veniv.
whitedoodle
whitedoodle

Raamatud - Page 5 Script12
Liitus : 24/02/2013
Postitusi : 219

Postitaminewhitedoodle 26.02.21 15:48

Veebruari kolmas raamat läbi kuulatud - The Outward Mindset: Seeing Beyond Ourselves
Tonight
Tonight

Raamatud - Page 5 Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 28.02.21 14:28

Veebruaris sai eesmärk täidetud ehk iga kuu vähemalt kolm raamatut lugeda. Võrreldes jaanuariga sai vähem loetud, kuid seda oligi arvata, kuna jaanuar oli selgelt erand (jõusaalid jms suletud).

Raamatud - Page 5 DhOLpER

1) H. Kent Baker, Vesa Puttonen “Orienteerumine investeeringute miiniväljal”. Jätkasin lugemist, jaanuaris sai ca veerand loetud. Asjalik raamat, midagi konkreetselt uut ei sisalda, aga korjab levinud vead jms ühte kogumikku.
2) D. Trump, B. Zanker “Mõtle suurelt ja pane täiega”. Trumpilt päris hea raamat. Natuke liiga palju kõvatas enda jõukusega ja saavutustega (arvestades seda, et tegelikult ta pole erakordselt rikas olnud, finantsvõimendusega kõik), aga üldised mõtted olid head (kui midagi teed, siis think big).
3) C. G. Jung “Modern Man in Search of a Soul”. Huvitav raamat alateadvusest ja Jungi üldistest mõtetest. Erilisi emotsioone samas ei tekitanud.
4) Benjamin Graham “Intelligentne investor”. Korralik tellis väikeses kirjas, lugemine võttis päris kaua ja sihtisin, et kuu lõpuks läbi. Väga hea raamat ja läheb mu mõtetega aktsiate valimise osas kokku (pole mõtet maksta kallist hinda aktsia eest, kuhu on tulevane kasv juba sisse arvestatud [mis võib, aga ei pruugi juhtuda]). Soovitan kindlalt seda, tunne on pärast lugemist selline, nagu oleks ülikoolis investeerimise kursuse läbinud. LUL

Märtsis ilmselt jätkub selline 3-4 raamatu tempo.
Tonight
Tonight

Raamatud - Page 5 Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 03.03.21 19:02

Tonight kirjutas:4) Benjamin Graham “Intelligentne investor”. Korralik tellis väikeses kirjas, lugemine võttis päris kaua ja sihtisin, et kuu lõpuks läbi. Väga hea raamat ja läheb mu mõtetega aktsiate valimise osas kokku (pole mõtet maksta kallist hinda aktsia eest, kuhu on tulevane kasv juba sisse arvestatud [mis võib, aga ei pruugi juhtuda]). Soovitan kindlalt seda, tunne on pärast lugemist selline, nagu oleks ülikoolis investeerimise kursuse läbinud. LUL
Hetkel on Apollos allahindlus, maksab 17.99: https://www.apollo.ee/intelligentne-investor.html
whitedoodle
whitedoodle

Raamatud - Page 5 Script12
Liitus : 24/02/2013
Postitusi : 219

Postitaminewhitedoodle 29.03.21 21:38

Tonight
Tonight

Raamatud - Page 5 Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 02.04.21 20:15

Märtsi lõpp vajus ära, aga üldjoontes edukas kuu.

Raamatud - Page 5 KQSEuAS

1) B. McGowan, A. Bowman “Täpne toon”. Soovitan, kui soovid kõnelemist/ettekandeid arendada, jagab häid põhimõtteid, millest lähtuda. Harjutamata samas mingeid suuri muutuseid ei maksa loota taolistest raamatutest.
2) R. T. Kiyosaki “Rikas isa, vaene isa”. Üldjuhul üks esimesi majandusalaseid raamatuid, mida loetakse, kuid ma jõudsin millegi tõttu alles nüüd selle juurde. Tasub lugeda.
3) S. Hawking “Lühikesed vastused suurtele küsimustele”. Lihtsasti loetav füüsika-/astronoomiaalane raamat, endale väga meeldis.
4) E. Vilar “The Manipulated Man”. Isiklikult soovitan kõikidele meestele seda, mõne jaoks võib-olla täiesti silmi avav teos. Mõned kohad on aegunud (ilmus 1971) ja USA-põhised, kuid suures pildis väga kvaliteetne ja julge raamat.
5) A. Aasma, J. Kurvits, M. Zeltser “Investeeringute matemaatika alused”. Mõtlesin põhitõdesid meelde tuletada, kuid õnneks (või raha mõistes kahjuks) oli suhteliselt kõik endiselt meeles. LUL
6) T. Viik “Astronoomialoengud”. Hiljuti ilmunud, esimene pool raamatust meeldis väga, edasine läks liiga detailidesse (nt erinevate teleskoopide osas), mis mulle isiklikult huvi eriti ei pakkunud. Samas ongi mõeldud loengusarjana ehk tõsistele astronoomiahuvilistele, seega probleem oli pigem minus. Üldjoontes hea raamat, soovitan aga ainult neile, keda astronoomia tõsiselt tõmbab (nt kauged tähed, nende tuvastamine jne).
Tonight
Tonight

Raamatud - Page 5 Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 23.04.21 0:20

Ootan juba pikemat aega huviga, et Äripäev paneks enda investeerimisteemalised raamatud vähemalt -40% allahindlusega müüki. :D

https://pood.aripaev.ee/investeerimine-3

---

Hiljuti ilmus ka Jaak Roosaarelt "Aktsiatega rikkaks saamise õpik 2.0".
Raamatud - Page 5 2N55cpy
whitedoodle
whitedoodle

Raamatud - Page 5 Script12
Liitus : 24/02/2013
Postitusi : 219

Postitaminewhitedoodle 23.04.21 9:11

> Hiljuti ilmus ka Jaak Roosaarelt "Aktsiatega rikkaks saamise õpik 2.0".

Eelmise aasta lõpus kinkisin emale selle raamatu, aga paberkandjal oli läbi müüdud. Kuidagi läks see tellimus süsteemist läbi ning anti mulle e-raamat. Kevadel lubati saata uus versioon paberkandjal. :D
whitedoodle
whitedoodle

Raamatud - Page 5 Script12
Liitus : 24/02/2013
Postitusi : 219

Postitaminewhitedoodle 30.04.21 13:48

Pooleliolevad raamatud said läbi loetud. Kõik väga head raamatud. Lisaks lugesin investori ajakirja läbi.
* Dividend mantra raamat rohkem elustiili ja dividendi aktsiatesse investeerimise raamat, mille autoriga jagan mitmeid väärtuseid.
* Aruka investori taskuraamat on Vanguard fondi asutaja raamat, mis ka väga hea. Keskendub rohkem traditsiooniliste indeksfondide promomisele. Algaja investorile oli väga hea numbreid vaadata, mis raamatus näidati.
* Steve Jobsi audioraamat (ca 25 tundi) pigem kui tehnoloogia ajaloo huvilisele, ettevõtjale, visionäärile.
* Investori ajakirjast sain palju basic teadmisi kinnitada, jälgida teiste teekondi ning avastada aktsiaid.
Tonight
Tonight

Raamatud - Page 5 Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 30.04.21 15:18

Tonight kirjutas:Ootan juba pikemat aega huviga, et Äripäev paneks enda investeerimisteemalised raamatud vähemalt -40% allahindlusega müüki.
Infoks, et Apollos on paljud allahinnatud hetkel.
whitedoodle
whitedoodle

Raamatud - Page 5 Script12
Liitus : 24/02/2013
Postitusi : 219

Postitaminewhitedoodle 30.04.21 16:03

Tonight kirjutas:
Tonight kirjutas:Ootan juba pikemat aega huviga, et Äripäev paneks enda investeerimisteemalised raamatud vähemalt -40% allahindlusega müüki.
Infoks, et Apollos on paljud allahinnatud hetkel.

Roosaare raamatuid soovitan odavamalt osta tema käest otse roosaare.com.

Apollos Saario raamat hea hinnaga praegu, mida olen tahtnud lugeda https://www.apollo.ee/kuidas-ma-investeerin-borsiaktsiatesse-240425.html
Tonight
Tonight

Raamatud - Page 5 Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 04.05.21 22:48

Aprill jälle siuke, et võiks parem olla, aga käib kah. Kogu aeg on nagu midagi muud teha...

Raamatud - Page 5 YOWS4cE

1) P. Klemm “Aurumasinast elektrimootorini”. Midagi teistsugust, huvitas tööstusrevolutsiooni alguse lugu.
2) R. Barker “Raamatupidamise raudwara”. Soovitan, lihtsas keeles kirjutatud. Mäletan, et aastaid tagasi tundus mulle veider, et kuidas aktiva = passiva klapib alati pärast tehinguid, raamat seletab süsteemi hästi lahti.
.) Selle aasta teine ajakiri Investor. Huvitav lugeda imo, häirib ainult üks asi: analüüside data on mitu kuud vana, lugemise ajaks on asjad kõvasti muutunud juba. Aga ootan juba järgmist.
3) M. Tegmark “Elu 3.0”. Kui õigesti mäletan, siis see seisis mul poolteist aastat riiulis ootel. LUL Tehisintellekt on huvitav teema, tasub lugeda. Kohati küll üsna "kuiv".
4) H.-J. Chang “23 asja, mida teile kapitalismist ei räägita”. See venis mul meeletult arvestades raamatu mahtu. Huvitavad mõtted autorilt, julgen soovitada ainult majandusega seotud inimestele (teistele ilmselt igav).
Tonight
Tonight

Raamatud - Page 5 Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 19.05.21 21:43

Tonight kirjutas:
Tonight kirjutas:4) Benjamin Graham “Intelligentne investor”. Korralik tellis väikeses kirjas, lugemine võttis päris kaua ja sihtisin, et kuu lõpuks läbi. Väga hea raamat ja läheb mu mõtetega aktsiate valimise osas kokku (pole mõtet maksta kallist hinda aktsia eest, kuhu on tulevane kasv juba sisse arvestatud [mis võib, aga ei pruugi juhtuda]). Soovitan kindlalt seda, tunne on pärast lugemist selline, nagu oleks ülikoolis investeerimise kursuse läbinud. LUL
Hetkel on Apollos allahindlus, maksab 17.99: https://www.apollo.ee/intelligentne-investor.html
15 eurot selle nädala lõpuni: https://pood.aripaev.ee/intelligentne-investor

Siiralt soovitan seda raamatut, annab väga hea "vundamendi" investeerimismaailma astumiseks.
whitedoodle
whitedoodle

Raamatud - Page 5 Script12
Liitus : 24/02/2013
Postitusi : 219

Postitaminewhitedoodle 21.05.21 9:17

Tonight kirjutas:
Siiralt soovitan seda raamatut, annab väga hea "vundamendi" investeerimismaailma astumiseks.


Ostsin ära ;)

whitedoodle
whitedoodle

Raamatud - Page 5 Script12
Liitus : 24/02/2013
Postitusi : 219

Postitaminewhitedoodle 01.06.21 20:20

Mais ühtegi raamatut lõpuni ei jõudnud.
Hetkel on paberkandjal pooleli S. Saario "Kuidas ma investeerin börsiaktsiatesse".
Audioraamatuna hakkasin kuulama "Leadership and Self-Deception: Getting Out of the Box" samalt tootjalt, kes tegi "The Outward Mindset" raamatu, aga jätsin lõpuni kuulamata, sest ei olnud kõige paremini tehtud raamat. Tundus kuidagi võlts ja välja mõeldud lugu, mille järgi üritati mõtet edasi anda.
Pooleli hetkel audioraamatuna "Shoe Dog" Phil Knighti poolt. Kuskil kolmandik kuulatud, aga tundub, et lõpuni kuulatav.
whitedoodle
whitedoodle

Raamatud - Page 5 Script12
Liitus : 24/02/2013
Postitusi : 219

Postitaminewhitedoodle 04.06.21 15:58

whitedoodle kirjutas:Pooleli hetkel audioraamatuna "Shoe Dog" Phil Knighti poolt. Kuskil kolmandik kuulatud, aga tundub, et lõpuni kuulatav.

Kuulasin 8h ära ja 6h jääb kuulamata. Sain siis teada kuidas Nike sündis ning millega ettevõtte enne tegeles. Raamatu hindaks 3/5. Huvitav lugu, aga vahepeal vajub ära, sest näiteks pool tundi oli lugu kuidas Nike looja oma naisega kohtus ning hiljem naisest väga juttu polnud. Tekib küsimus, et milleks inimesele suur sissejuhatus teha kui see hiljem rolli ei mängi. Fuck it. :D
Tonight
Tonight

Raamatud - Page 5 Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 06.06.21 14:50

Mai ei olnud väga edukas.

Raamatud - Page 5 5RVKfDm

.) H.-J. Chang “23 asja, mida teile kapitalismist ei räägita”. Eelmise kuu raamat jätkus veidi.
1) K. Kerem, M. Randveer “Mikro- ja makroökonoomika põhikursus”. Tuletasin vanu asju meelde. Kappa
2) P. L. Bernstein “Jumalatega võidu”. Sisukas paks raamat, erinevatel põhjustel veninud. Jätkub juunis.
Tonight
Tonight

Raamatud - Page 5 Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 03.07.21 19:58

Juuni oli küllaltki veider kuu, oluline mõju oli jalgpalli EMil. Üldiselt lugemist hinnata, siis pärast COVIDi piirangute taandumist on see selgelt kannatanud.

Raamatud - Page 5 KMfN7hW

.) P. L. Bernstein “Jumalatega võidu”. Eelmise kuu raamat jätkus. Küllaltki kuiv raamat, kuid asjalikku infot on kõvasti. Endal läks selle lugemine üsna vaevaliselt.
.) Lugesin läbi ajakirja Sport Ekstra Jalgpalli EM, et olla EMiks tippvormis. Kappa
.) Selle aasta kolmas ajakiri Investor. Väärt kraam, pani mind rohkem kinnisvara peale mõtlema.
1) S. J. Scott, B. Davenport “Mõtted korda”. Oli pikalt lauanurgal ootel juba, mitte midagi erilist.
2) A. Vihalem “Turunduse alused”. Valmistun sügiseks. 4Head
Tonight
Tonight

Raamatud - Page 5 Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 01.08.21 2:58

Juuli oli korralik.

Raamatud - Page 5 LY06MpD

1) R. Üksvärav “Organisatsioon ja juhtimine”. Valmistusin sügiseks.
2) J. Alver, L. Reinberg “Juhtimisarvestus”. Valmistusin sügiseks.
3) S. Saario “Kuidas ma investeerin börsiaktsiatesse”. Julgeks öelda, et alustava investori jaoks parim raamat. Seejärel tasub juba “Intelligentne investor” ette võtta. Kappa
4) Ü. Telgmaa “Poks”. Viimasel ajal olen poksiga tegelenud, lugesin veidi tehnika kohta.
5) J. F. Hunt “Asjad, mida mehed peaksid teadma”. Eeldasin paremat sellest, reaalsuses suht basic nipid.
6) J. Dahlberg “Vandenõu”. Hea ülevaade, et miks vältida aktiivseid investeerimisfonde.

August on nüüd viimane kuu taolise lugemise osas. Sügisest ülikooli täiendama, seega tuleb õppematerjalidega nokitseda. 4Head
Tonight
Tonight

Raamatud - Page 5 Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 05.08.21 21:25

Raamatud - Page 5 CyMyH7m

Apollost on kvaliteetkirjandust soodsalt saada hetkel. Tellisin ise "Väärtusinvestori taskuraamatu".
Tonight
Tonight

Raamatud - Page 5 Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17983

PostitamineTonight 05.09.21 0:29

August:
Raamatud - Page 5 UNBdiRN

.) Ajakiri Investor.
1) C. H. Browne “Väärtusinvestori taskuraamat”. Mulle meeldis. Lihtne lugemine.
2) J. Tikk “Finantsarvestus”.
whitedoodle
whitedoodle

Raamatud - Page 5 Script12
Liitus : 24/02/2013
Postitusi : 219

Postitaminewhitedoodle 05.09.21 16:33

Suvel ühtegi raamatut lõpuni ei lugenud. Lugesin kaks investori ajakirja ära.

Tonight kirjutas:
3) S. Saario “Kuidas ma investeerin börsiaktsiatesse”. Julgeks öelda, et alustava investori jaoks parim raamat. Seejärel tasub juba “Intelligentne investor” ette võtta. Kappa
Saario raamatuga olen poole peal ning nüüd septembriga plaanin lõpetada, et järgmine ette võtta. Intelligentne Investor on juba kapi peal ootamas koos J. Hospi Krüptorahaga.
TimMarshall
TimMarshall
Algaja
Liitus : 28/09/2021
Postitusi : 1

PostitamineTimMarshall 28.09.21 12:16

Võin soovitada Piiblit
See on bestseller :)
Pringles69
Pringles69
Juunior
Liitus : 26/06/2021
Postitusi : 32

PostitaminePringles69 28.04.22 18:07

Kas keegi siit Audible-t ka kasutab? Kuna mul tihe graafik siis väga aega lugeda ei ole.

Hetkel on käsil Work, Sex, and Money Real Life on the Path of Mindfulness

See oli ka väga huvitav kuulamine: Rich Dad's Who Took My Money? Why Slow Investors Lose and Fast Money Wins!

Sellise 8 tunnise kuulamise teen tavaliselt 2-3 päevaga ära.

Lehekülg 5, lehekülgi kokku 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid vestluses osaleda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele