Hearthstone: Heroes of Warcraft

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Rechine
Rechine

Liitus : 07/06/2012
Postitusi : 2680

PostitamineRechine 08.02.14 13:45

“Tere, mina olen Mikk ja ma olen Hearthstone sõltlane.”


AngryChicken


Kahjuks jäävad mu sõnad tühja saali kajama, sest Hearthstone on ikka veel suletud beta faasis. Aga olge mureta, see peaks paranema järgmise kuu jooksul, kui Blizzard otsustab beta uksed kõigile avada. Ehk siis lõpuks leiab ka vestluskaaslase teemal, kui totter kaart on “Angry Chicken” või kuivõrd nõme on duell Paladini vastu. “Divine Shield” on World of Warcrafti algusaegadest ikka veel üks tüütumatest omadustest üldse – nüüd ka kaardi kujul, pagan võtaks!


Hearthstone on uus digitaalne free-to-play kaardimäng Blizzardi poolt, mis peamiselt keskendub üks-ühele 5-15 minutilistele lahingutele. Mõlemal mängijal on 30 elupunkti, pakis 30 kaarti, ja iga käigu pealt juurde tiksuv mana kristallide hulk, mis võimaldab erinevaid loitse ja tegelasi lauale mängida. Sõdalaste ainueesmärgiks peaks olema vaenlase elupunktide nulli või, soovituslikult jõhkralt, miinustesse kukutamine. Magic: The Gathering või muu analoogse kaardimängu austajad peaksid ennast väga koduselt tundma.


Mängijad saavad valida endale ühe üheksast Warcraftist tuntud tegelasteklassist nagu Warrior, Paladin, Rogue, Mage, Warlock, Shaman, Priest, Druid, ja ka Hunter. Deathknight ja Monk on jäetud välja, kuid pole üldse välistatud, et liituvad lahingutega hiljem. Igal tegelasklassil on omapärane erivõime, mis suurel määral mõjutab lahinguvälja toimuvat ja mängimise stiili. Mage saab näiteks oma loitsudega strateegiliselt torkida nii lahinguväljal asetsevaid loomi kui ka vastasmängijat. Priesti loits “Lesser Heal” aga taastab kaks elupunkti mängija valikul ükskõik kellele, seega temaga on võimalus mängu pikemaks venitada oluliselt suurem.


Gorehowl


Kindlasti kõige põnevam osa on oma kaardipaki koostamine ja selle katsetamine rindel. Kas suruda sisse ohtralt odavaid ja väikseid loomi ning kohe mängu alguses vaenlasele tormi joosta? Või keskenduda passiivsemale ja kontrollivale mängustiilile, lisades pakki mängu pikemaks venitavaid loitse ja suuri peletisi? Targad pead Blizzardis ei keela ka kombinatsioone erinevatest arhetüüpidest, mis tegelikkuses on isegi julgustatud, kuna kaartide valikusse on ohtralt lisatud veidrate omaduste või kombineerimise võimalustega tegelasi (vaat. eelnevalt mainitud Angry Chicken) Esialgu on numbriliselt kaarte 473 kuid juba liiguvad jutud, et peale mängu kõigile kättesaadavaks tegemist hakkab lisanduma hulganisti täiendusi. Ilmselt pole üldse välistatud, et temaatikaga külastatakse ka Starcrafti universumit.


Otseloomulikult on free-to-play valemis konks. Seekord on mängijatel võimalus uusi kaarte lahti mängida või osta reaalse kommiraha eest (alates 2.69€ kümne suvaliselt genereeritud kaardi eest). Sellise lahenduse puhul ilmselt mängu tasakaalust välja ei lööda, kuna ostmise protsess vaid kiirendab kaardihulga omandamist, mitte nende kaartide võimekust. Küll aga peab tõdema, et pakk kus on sees eepilise staatusega Gorehowl on ilmselt natukene võimelisem kui pakk, mis koosneb vaid oravatest ja kanadest. Kuid kindlasti ei tasu liigseid illusioone luua, sest ka väiksemad imetajad muutuvad verejanulisteks kiskjateks õigete kaardikombinatsioonidega. Mängija seljakotis korduvaid kaarte (pakis saab olla vaid kaks ühesugust korraga) saab alati arcane dustiks muuta, mis on omakorda valuutaks spetsiifiliste mängija valitud kaartide väljaostmiseks. Seeläbi leevendab arcane dust booster packidest saadud kaartide suva-faktorit. Hearthstone tundub olevat, vähemalt esialgu, üpriski hästi tasakaalustatud.


Lisaks tavapärastele Play ja Practice mänguvõimalustele on mänguritel võimalus Arenat külastada. Erinevalt teistest mängimise võimalustest peavad areenil mängijad oma pakid väga piiratud kaartide valikust ise koostama. Kaartide valik esitatakse alati suvaliselt kolme kaupa, millest mängija valib ühe, ja siis protsess kordub senikaua kui pakis on 30 kaarti täis. Arenal saab mängida kuni üheksa võiduni või kolme kaotuseni – kumb enne tuleb. Olenevalt võitude hulgast on tasuks hulganisti kulda, arcane dusti, booster packe, või muud taolist. Tänu oma juhuslikkuse faktorile on areen ilmselt kõige kaasahaaravam viis mänguks. Konks on samuti parajalt suur – areenil osalemiseks pead välja käima 150 mängusisest kulda või ligi 2€. Otseloomulikult on võimalik selline kogus kulda kokku ajada ka täiesti tasuta mängides, kuid ilmselt enamus mängijaid pigem lähevad jope taskust rahakotti otsima, et aega säästa. Tasuline arena on Blizzardi poolt oluliselt geniaalsem nüke kui oli Diablo 3 real money auction house.


MurlocWarleader2


Ei saa mainimata jätta mängule hoolikalt loodud visuaale, helisid, ja interaktiivsust. Mängu menüüd, kaardid, lahinguväljad ja nendega kaasnevad helid lausa lavade. Iga kaardi ja tegelasega kaasneb blizzardilikult poleeritult ja perfektselt sisse loetud hääled, iga animatsioon jookseb nagu kuum lusikas läbi maasikajäätise. Ilmselgelt on lähtuvalt suurtest nuppudest ja vilkuvatest efektidest suunitlus mäng ka iOS ja Android puutetundlikele seadmetele portida. Võib arvata, et järgmise poole aasta jooksul näeb seda mängu iga kohvikus istuva nooruki iPadi peal.


Tuleb tõdeda, et hetkel ainsaks miinuseks osutub piiratud kaartide hulk. Liiga tihti kohtab vaenlase käes ühte ja sama ennast mitmekordselt tõestanud kaartide valikut. Loomulikult, nagu iga mängu puhul, on Hearthstones välja kujunenud valikud, mis lihsalt on riskivabamad ja lollikindlamad kui teised. Ei ole väga imestada kui kolmandat korda satud Warlocki vastu, kes ründab sind kogu oma Murloc armeega. Ilmselt hakkab ajapikku ja läbi mängutäienduste rohkem pakkide variatsioone tekkima, seniks aga tuleb Murloc`i probleemi lahendada suurte kõike hõlmavate keeris- ja tuletormi loitsudega.


Hearthstone on kahtlemata soovituslik kõigile. Sulle, su emale, su vanaemale, su parimale sõbrale, su tüdruksõbrale ja kassile. Mäng on tehtud niivõrd kasutajasõbralikuks ja kaasahaaravaks, et on raske mitte soovitada seda kõigil vähemalt korra proovida.


Praegu käivasse closed betasse saab ennast registreerida siin. Kes kannatab, võib oodata mõnikümmend päeva avaliku betani.

Allikas: http://level1.ee/2013/11/proovitud-hearthstone-heroes-of-warcraft/

xpeka
xpeka
Juunior
Liitus : 09/02/2014
Postitusi : 21

Postitaminexpeka 10.02.14 8:32

väga valel ajal postitatud kuna alles avati beta ja kui sa oma teksti ikka lugesid enne kui postitasid? :)
aga muidu ise ka mängin ning nüüd on juba avatud beta kõikidele.
Ence
Ence

Liitus : 01/02/2014
Postitusi : 2109

PostitamineEnce 12.02.14 11:38

Mängisin ka korra seda betat, pidin tapma mingeid bosse vist, 5 bossi juures surin ära ja sellest saadik ple enam mänginud :D

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid vestluses osaleda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele