LHVs saab ettevõtluskonto avada

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Tonight
Tonight

LHVs saab ettevõtluskonto avada Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 10.01.19 19:07

LHV Pank koos maksu- ja tolliametiga tõid lõpuks turule Ettevõtluskonto teenuse, mis lihtsustab ettevõtlusega tegelevatele eraisikutele maksude maksmist ja aruandlust.

Ettevõtluskonto mõte on, et mikroettevõtja või FIE pääseb tüütust bürokraatiast ehk raamatupidamiskohustusest. Pangas ettevõtluskonto avanul läheb sinna laekunud summadelt automaatselt 20% ettevõtlustulu maksuna maksuametile. See ettevõtlustulu maks hõlmab endas tulumaksu, sotsiaalmaksu ja kogumispensioni makse osa.

Kui ettevõtluskontole laekuv tulu ületab aastas 25 000 eurot, on maksumäär 40%. Kui ettevõtluskontole laekunud tasu ületab 40 000 eurot kalendriaastas, ettevõtluskontot kasutada ei saa.

Allikas: Delfi

Skeem:
LHVs saab ettevõtluskonto avada Rsz_ma10

Mis arvate sellest siis? Tegemist on minu arvates ülihea uue võimalusega, muudab põhimõtteliselt kõik automaatseks. Mõnevõrra olen samas pettunud, et vähemalt lähitulevikus pakub seda võimalust ainult LHV. Näiteks Swedbank ja SEB on öelnud, et nemad midagi sellist klientidele pakkuma ei hakka.

--

Tuleb muidugi rõhutada, et see konto ei sobi kõigile, kuna kulusid ei saa maha arvestada.
Pilvik
Pilvik

LHVs saab ettevõtluskonto avada Vetera11
Liitus : 11/11/2012
Postitusi : 4394

PostitaminePilvik 13.01.19 22:49

Välispankasid ei huvita selline investeering, küll aga pikaajalise LHV kliendina nii era- kui ka ärikliendina on klienditeenindus kiire ja asjalik + kohapeal on päris head raamid. :D

Samuti LHV puhul on eelis Swed ja SEB ees, et toimetavad vaikselt ka juba UK turul.

Kuulnud, et neil veel suured plaanid ees jään huviga ootama mis suunas edasi liiguvad.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid vestluses osaleda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele