COVID-19 arutelu

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2 1, 2  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 27.03.20 10:15

Minu väljendatud seisukohad on minu isiklikud ja ainult minu. Enda seisukohti väljendades ei esinda ma kedagi ega midagi peale iseenda.


Kuna võrreldes kevadega on olukord ja minu seisukoht kõvasti muutunud, siis olen otsustanud teema sisu muuta. Ei ole ka mingi saladus, et minu algne teema oli liiga ekstreemne ja hinnanguid täis (rääkisin kindlameelselt asjadest, millest aimugi polnud) ning altpoolt leitav @kqrmo kriitika algse teema sisu kohta on võrdlemisi kohane. Sisuliselt lähtusin emotsioonidest, mitte faktidest ja eksisin paljuski. Püüan nüüd natuke targemalt ja objektiivsemalt läheneda.

Tean hulganisti tublisid ja töökaid inimesi erinevatest valdkondadest, kelle elu on täiesti pea peale pööratud kõikide nende tegurite poolt, mida see pandeemia on mõjutanud, vaieldavalt veel hullemini kui tervist ennast.

Alustan majandusest, sest see ei ole mingi nähtamatu hõlje, mis "lihtsalt on" kuskil ja mille elus hoidmine on teisejärguline. Koos majanduse toimimisega kaob täisväärtuslik elu, millega harjunud oleme ja turvatunne, mida me kahtlemata vajame. Ekstreemsus on see, et ühel hetkel pole enam poest midagi osta (kevadel oli see reaalsuseks saamas kui kaubaautod kümnete kilomeetrite kaupa piiride taga kinni istusid) või kaob elekter ära, kuid väga halvad on ka need olukorrad, mida väga paljud inimesed juba täna kogevad. Riigid on võlgades, firmad pankrotistuvad, väga paljud inimesed on juba kaotanud töö ja pidanud oma elu täiesti ümber elama, et leib lauale tuua. See ei ole lihtne, kui inimene on terve elu tegelenud ühe valdkonnaga, mida ta armastab ja milles ta tõeliselt hea on ning nüüd järsku öeldakse talle, et ta ei tohi seda enam teha. Mõelge siinkohal näiteks meelelahutus-, spordi või haridusinimeste peale, kelle elu on üles ehitatud ühele valdkonnale, mille väga suur osa on teiste inimestega kohtumine ja nendega suhtlemine. Nemad on nüüd sunnitud kiiremas korras uue ameti ära õppima, et mitte nälga surra. Mõnedel neist on suured kohustused, nad peavad üleval pidama (paljulapselisi) peresid ja on muidki elu raskendavaid asjaolusid. Ja ma rõhutan, et sellised olukorrad on tabanud inimesi, kes veel aasta alguses elasid keskmisest märkimisväärselt paremat elu: nad said endale lubada mugavat elu, neil olid korralikud säästud ja väga head vaated tulevikku; täna murravad nad leiba ja pead, et mis küll homme saab. Ja nad ei ole veel kaugeltki selle pandeemia kõige õnnetumad ohvrid.

Järgmiseks ühiskond, selle lõhestumine, pooldumine "õigeteks" ja "valedeks" inimesteks lähtuvalt nende maailmavaadetest ja hoiakutest, ligimese põlgamine, arvamusvabaduse piiramine ja tsensuur. Vaadakem hetkeks ümberringi ja hoomakem, kuhu see kriis meid ühiskonnana viinud on. Inimesed on peitu pugenud ja hirmul. Teist inimest välditakse kui marutõbist koera ja hoidku taevas selle eest, et keegi ilma maskita poes on. Sellel inimesel sõimatakse nägu täis, sildistatakse teda kui hoolimatut psühhopaati, kes sisuliselt ainuisikuliselt kõikide nende inimeste suremises süüdi on. Mille alusel? Selle alusel, et üle miljonisest rahvahulgast sureb iga päev keegi ära? Inimesi surebki iga päev. Suri enne, suri gripi tõttu, sureb täna ja sureb ka pärast, kui koroonaviirus enam kellelgi meeleski pole. Neid, kes mõtlevad teisiti ja seda ka välja julgevad öelda, nimetatakse hetkekski kõhklemata kõva häälega idiootideks ja värdjateks, kellelt tuleks üldse igasugune sõnaõigus seadusega ära võtta, jätmata pisematki ruumi mõttele, et ka tema on inimene. Inimene, kellel on õigus oma arvamusele ja selle väljendamisele. Inimene, kellel on õigus näha asju enda vaatenurga alt, tõlgendada asju enda loogika alusel ja kellel puudub igasugune kohustus mõtlematult minna kaasa ülejäänud ühiskonna arvamusega. Aina tavalisemaks muutub idee "mõtle nii nagu meie või ära mõtle üldse, sest sa nagunii ei oska ju" ning ma arvan, et see ei ole õige. See aga on tänane reaalsus. Me oleme ühiskonnana omavahel jubedasti tülli läinud, ei suuda silmaotsaski taluda teise inimese õigust enda õiguste eestki seista, rääkimata teistsuguse arvamuse omamist ja selle avaldamist. On ainult üks "õige" arvamus ja see on see, et tervis ja elu on tähtsam kui kõik see, mis elust elu ja inimesest inimese teeb. Aga kes see nii võimas oli, kes selle meie kõigi eest ära otsustas ja miks me teda mõtlematult ja vastuvaidlematult kuulama peame?

Aga võib-olla ma eksin. Lähtudes statistikast suri eelmisel aastal gripi tõttu ligikaudu 80 tuhat inimest, koroonasse on sel aastal surnud juba üle 1,7 miljoni inimese. Võib-olla on tõesti tegu viirusega, mida tulekski karta ja ta vaid tundub nii ohutu just tänu nendele ekstreemsetele meetmetele ja meie kiirele kohanemisele ehk peitu pugemisele. Sellegi poolest leian, et mistahes asja vastu võideldes on oluline jääda inimlikuks, leida võimalusi koostööks, mitte vihaks ja mitte unustada ära enda ja teiste inimeste põhiõigusi ning tuleb jääda valvsaks ka selle suhtes, et keegi liiga agaralt meie õiguste kallale ei kipuks. Põrgutee on sillutatud heade kavatsustega.

Kes tunneb, et ta on avatud teistsugusele mõttelaadile ning soovib lugeda ja kuulata inimest, kes on minust hoomamatult targem ja oskab ennast väga hästi väljendada, soovitan tutvuda Tartu Ülikooli riigiõiguse professor ja õiguskantsler Ülle Madise sõnavõttudega.


Viimati muutis seda Ekux (02.01.21 15:38). Kokku muudetud 30 korda
Tonight
Tonight

COVID-19 arutelu Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17985

PostitamineTonight 27.03.20 20:22

Ekux kirjutas:Meil on vedanud, et on kevad. Olge valmis halvimaks. Võimalusel kolige maale ja hakake mõtlema, kuidas ilma poodideta söönuks saada, sest see luksus ei pruugi meile enam üldsegi kauaks jääda. See ja ka kõik teised luksused, millega harjunud oleme. Õppige omal jõul elus püsima, ennast ja enda perekonda kaitsma. Tehke lähikondlastega koostööd, korraldage tööjaotus, et kõik oleks söönud ja keegi ei passiks niisama. Maailm, mida me nii hästi tunneme ja millega nii harjunud oleme, on kraavis ja kui ta sealt välja tulebki, siis mitte iialgi enam samasugusena. Rasked ajad on tulemas.
Mõtlesin alguses vastu vaielda, et kui Eestis on üldse miski tugevas seisus, siis on selleks toiduainetööstus: meil on väga tugev kodumaine toidutootmine ning kõrge isevarustatuse tase. Samas jah, olukord on täiesti uudne, piisab vaid sellest, et üks inimene tehases haigestub ning tuleb kogu tootmine seisma panna. Lisaks sõltume ka tarnetest väga palju, eelkõige on oht just pakenditega.

Samas su jutt on pisut ekstreemne. Vähemalt veel. Aga eks siin alles kuu aega tagasi sai koroona üle ka nalju tehtud.

EDIT: Välistööjõu unustasin ära. Sealt tuleb ilmselt esimesena "krahh".
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 02.04.20 11:06

800 Eesti Energia kaevurit saadetud kodusele režiimile, sest ühel töötajal tuvastati Covid-19.

Arvamusi, siseinfot selle kohta, kui palju peaks konkreetne juhtum eskaleeruma, et Eestis elektrivarustus kannataks?
kqrmo
kqrmo
Komeet
Liitus : 01/03/2018
Postitusi : 265

Postitaminekqrmo 03.04.20 11:48

Huhhhuu.. Mina ütleks, et su tekst on pisut ekstreemne.
Miks? No me küll ei saa kõiges statistikas kindel olla, aga nii palju kui hetkel avalikku statistikat on, siis see on püsinud nö "balansis".
COVID-19 arutelu D31a51652ad1a84ef5792ddebfa27074

See statistika on obv. nende inimeste kohta, kes on testi tegemas käinud. Aga olgem ausad, kui ma kahtlustaks midagi ja näeks, et sellesse võib surra, siis ma pigem läheks testi tegema. Selle point oli siis selles, et ma kahtlen väga, et neid inimesi enam väga palju on, kes on haiged aga varjavad seda. Ning kui sellele mõtlema hakata, siis läheb iga päevaga/nädalaga see statistika aina täpsemaks. 
Ehk siis.. Kui Eesti riik suudab edaspidi teha selle vastu midagi (näiteks nagu nüüd need karantiinid jne) ja inimesed lõpetavad selle vastuhaku vaid kuuletuvad sellele. Siis on võimalik seda kõike täiesti vältida.
Aga praegust olukorda arvestades, peamegi leppima sellega, et eestlased ei ole võimelised endaga tegelt toime tulema ning nii palju inimesi on, kes mõtlevad, et see COVID ei ole mitte midagi hullu ning teevad kõike, mida just sellises olukorras ei tohiks teha.
Jah, eestlased on huvitav rahvas aga vaevalt Sul sellega kuritegevus tõuseb, olgem nüüd normaalsed. Liiga palju mingeid filme ka ei tasu vaadata. Eestlased oleks imo viimane rahvas, kes hakkaks massikuritegevusega tegelema, hoolimata põhjusest. 

Mina ütleks, et see teema on ülepaisutatud just selle statistika tõttu, mis nii kiiresti levima hakkas. Igasse haigusesse/grippi surevad inimesed, kel on nõrk immuunsussüsteem. Me ei saa seda välituda. Ainuke asi mis selle COVID'i puhul erinev on, ongi just see statistika, võrreldes teiste nö "grippidega".
Tonight
Tonight

COVID-19 arutelu Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17985

PostitamineTonight 03.04.20 17:49

Kõige hirmutavam on asja juures see, et koroona oli juba nädal-paar Euroopas aktiivselt sees, kuid inimesed käisid ikka reisimas (riskipiirkondades). Kui selline inimene ei suutnud reisimisest loobuda, siis kas keegi reaalselt arvab, et ta kavatseb kodus püsida?
Alive
Alive

COVID-19 arutelu Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 6118

PostitamineAlive 09.04.20 22:59

Tonight kirjutas:Kõige hirmutavam on asja juures see, et koroona oli juba nädal-paar Euroopas aktiivselt sees, kuid inimesed käisid ikka reisimas (riskipiirkondades). Kui selline inimene ei suutnud reisimisest loobuda, siis kas keegi reaalselt arvab, et ta kavatseb kodus püsida?

This man speaking!!

Sad reality, some people don't unfortunately care about this n they are willing to put their family at a risk due to this.
Tonight
Tonight

COVID-19 arutelu Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17985

PostitamineTonight 18.04.20 3:16

Kriis paneb mõtlema, et varem oli paljudele inimestele avalikus kohas teistele "näkku" köhimine OK ning samuti olid (inimeste hinnangul) kõik ostukorvid jms varem puhtad.
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 30.04.20 23:18

Kuu läbi ja nagu näha, siis panin kõvasti võssa ikka oma prognoosiga.

Praeguse seisuga maailmas 3,3m diagnoositud.


Viimati muutis seda Ekux (28.12.20 16:08). Kokku muudetud 1 kord
Tonight
Tonight

COVID-19 arutelu Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17985

PostitamineTonight 02.06.20 19:35

COVID-19 arutelu E29NkCv

Vastus: jah.
Tonight
Tonight

COVID-19 arutelu Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17985

PostitamineTonight 08.09.20 12:19

Olukord on vähemalt näiliselt hullemaks läinud (kuigi tõenäoliselt on kogu aeg suhteliselt sama olnud, lihtsalt testiti vähem). Huvitav, kaua koolid jmt lahti hoitakse.
Tonight
Tonight

COVID-19 arutelu Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17985

PostitamineTonight 07.11.20 2:59

Koroonaviirus kogub tuure jälle. Endale ei meeldi eriti aga praegune meediakajastus, liiga palju keskendutakse absoluutnumbritele. Näiteks ööpäevaga lisandus 200 positiivset testi... Tavaline vanamemm võib täiesti paanikasse sattuda ja see on ka mõistetav, kui näiteks mõelda, et 200 positiivset testi avastati nt 250 testimisest. Kui aga 200 positiivset avastati nt 9000 testist, siis ju ei kõla enam nii katastroofiliselt (halb on aga ikkagi).

Tuleb aga tunnistada, et viiruse levik on ka päriselt elavnemas, mida näitab positiivsete testide osakaal. Keskmine positiivsete testide osakaal viimase 14 päeva jooksul on olnud 5,52%, 4. novembril 6%, 5. novembril ca 10%. 31. augustil oli aga positiivseid teste 0,9%, 1. septembril 1,27%. Ehk siis märkimisväärne suurenemine. Kui suve lõpus oli 100 testija kohta 1 positiivne, siis nüüd 5. novembril oli nt iga kümnes testija positiivne. Paljud aga lähevad üldse testima?
Tonight
Tonight

COVID-19 arutelu Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17985

PostitamineTonight 22.11.20 4:59

Mida rahvas maskikohustusest arvab?
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 22.11.20 19:54

Tonight kirjutas:Mida rahvas maskikohustusest arvab?

Hetkel mulje, et otsest maski kandmise kohustust ei ole vaid kohustatakse hoopis kaupluste jms vastutajaid maski kandmist nõudma. Huvitav, kuidas seda tagada kavatsetakse. Lauskohustus maski kanda näib veel ebareaalsem, sest selline seadus eeldaks oluliselt suuremat police per civil arvu.

Keeruline värk sellega, kuna endale ei ole veel väga lähedast kogemust ja igasugust infot on palju, siis raske seisukohta võtta.
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 23.11.20 22:07

Okei, siiski on mindud seda teed, et nõutakse otseselt kõikidelt inimestelt siis avalikes siseruumides maski kandmist. Ja loomulikult on selle kontrollimise teema juba aktuaalseks tõusnud. Enamus inimesi nähtavasti ei pea seda liigseks tüliks isegi kui sellesse otseselt ei usuta ja tänu sellele ilmselt läheb rahulikumalt, aga siiski on märkimisväärne hulk inimesi, kes sellele juba põhimõtte pärast kategooriliselt vastu on.


Viimati muutis seda Ekux (29.12.20 4:32). Kokku muudetud 3 korda
Tonight
Tonight

COVID-19 arutelu Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17985

PostitamineTonight 24.11.20 4:18

Suurim probleem on vast see, et kui isegi väike osa haigetest ei kanna maski, siis pole sellest meetmest erilist tolku. Vaadates teiste riikide statistikat (kus on mask kohustuslik), siis ma pole eriti optimistlik.

Ise jätkan oma tavapärast taktikat, et väldin tipptundidel toidupoodi ja jõusaali. Poodi minnes on mask mõistlik, jõusaali samas kindlalt sellega ei lähe.
Tonight
Tonight

COVID-19 arutelu Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17985

PostitamineTonight 03.12.20 16:26

Teie arvates pole see veider, et kui märtsis oli Saaremaal 10 000 elaniku kohta kõige hullemal ajal vist ca 50 nakatunut, siis oli jõhker paanika ja saar pandi lukku, aga... Hetkel on Ida-Virumaal see näitaja juba 80, Sillamäel üle 100, Harjumaal vist ca 40 ning inimesed liiguvad nii nagu tahavad? Harjumaa on ilmselt reaalsuses oluliselt hullem, kuna juhtumi registreerimine käib rahvastikuregistri alusel ning nt @Robin liigitub ilmselt Hiiumaa alla, kuigi tegelikult pesitseb rohkem Tallinnas jne.
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 04.12.20 18:00

Siit-sealt kuulnud arvamust, mis tundub endalegi suht loogiline: üritatakse iga hinna eest vältida asjade lukku keeramist, sest majandus lihtsalt ei elaks seda enam üle. Juba eelmisegi (võrdlemisi lühikese) perioodiga jõudis töötus välja sisuliselt igale poole ja inimestel läksid elud väga järsku väga halvaks. Kui nüüd vaevu taastuvale ühiskonnale uuesti samasugune (või veel hullem) pauk panna, oleks tõenäoliselt tagajärjed katastroofilised.

Samuti ajaks väga järsud meetmed ilmselt rahva hulluks, sest päris levinud on igasugused vandenõuteooriad jms.

Väga keeruline seis igatahes.
Tonight
Tonight

COVID-19 arutelu Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17985

PostitamineTonight 04.12.20 22:25

Pean silmas eelkõige liikumist, hetkel nt Ida-Virumaa tudengid lähevad nädalavahetuseks koju ja siis tulevad tagasi jne (e-õpe küll toetab, aga raha on vaja kuskilt ikka teenida). Või siis keegi õpib Tallinnas, läheb nädalavahetuseks Hiiumaale ning siis tuleb tagasi. Kappa

Majanduse osas üpris pessimistlik vaade, lükkame krahhi edasi. Turism taastub täielikult äkki 2023 suveks? Kahtlen, et pangad maksepuhkuseid nt hotellidele nii kauaks pikendavad ning riik ei suuda ka toetada, tulevik on nii mõneski sektoris tume.
Tonight
Tonight

COVID-19 arutelu Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17985

PostitamineTonight 28.12.20 5:14

Suuremad piirangud on nüüd kehtestatud, kuid liikumispiiranguta on nendel endiselt väike mõju. Sama Tallinna kaak läheb nt nädalavahetuseks Saaremaale spaasse puhkama ja nii edasi. Ehk siis praegused piirangud toovad kaasa nakatumiste suurenemise teistes maakondades.

Vaktsineerimisest rääkides, siis Eestis peaks (rõhk sõnal peaks) see olema nii ohutu kui üks kiiruga kokku-mixitud kraam olla saab. Nt vaesemad riigid peavad leppima Hiina toodanguga, mida saadavad mitmed kahtlused (Hiinas on olnud palju vaktsiiniskandaale ning Hiina ravimifirmad ei ole edastanud andmeid vaktsiinide testimise edukusest). Samas lasta esimeste seas endale tundmatut sousti sisse süstida? Ei tundu mõistlik tegevus noore inimese jaoks. Pole ju selge, milline pikaajaline mõju sellel vaktsiinil olla võib. Üks asi tundub aga selge, et kui sa soovid tulevikus reisida (halvemal juhul ka nt teatris käia jmt kohtades), siis hakatakse sult vaktsineerimistõendit nõudma. Ehk siis hetkel ütleb küll sisetunne, et see tuleb varem või hiljem ära teha. Mõistlikum tundub hiljem.
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 28.12.20 21:24

Liikumispiirang oleks paljude jaoks viimane piisk karikas. See on ülimalt vastuoluline ja ekstreemne meede millegi vastu võitlemiseks, aga tõestust selle õuduse kohta, mille vastu võideldakse, ju tegelikult ei ole. Vähemasti pole 200 surma aasta peale paljude jaoks piisavalt veenev. Neid meetmeid ei võeta juba praegu tõsiselt, sest meedias kajastatu ja reaalne elu ei kipu üha rohkem absoluutselt kokku sobima. Näiteks positiivne koroonatest coca-colast ja Elon Muski 4 testi, millest 2 olid positiivsed ja 2 negatiivsed. Seda kohutavat ohtu, mille eest me kõik peame peitu pugema ja ennast mingi tundmatu kraamiga süstima, pole näha ja inimestel hakkab sellest massihullusest kopp ette saama, sest elud on pea peale pööratud kõigest muust, peale selle viiruse.

Samuti tekitab inimestes kahtlust vaktsiin, mis järsku valmis sai ja mida üleöö tonnide kaupa mööda ilma laiali hakati vedama. Samas kui pole ikka veel suudetud välja töötada testi, mis päriselt ka kinnitaks, kas inimesel siis on see viirus või ei ole. Tavainimeste infopäringud lükatakse tagasi, nimetades neid asju "riigisaladuseks" ja täieliku klounaadi kombel korraldatakse "live vaktsineerimisi," kus filmitakse inimest, kes süsti saab ja pannakse see uudistesse. Milleks see kõik vajalik on? Millal enne on mingit vaktsiinisüsti subjekti koheldud sellise kangelasena ja vaktsiini, mille mõju pole isegi teada, taolise imeeliksiirina, et sellele pimesi tormi joostakse? Oleks siis tõbi, mis kui katk kõiki valimatult ja halastamatult niidab, aga ei ole ju.

Siinkohal tuleb olla äärmiselt valvas ja ettevaatlik, mida me lubame endale kohustuslikuks teha ja mida mitte. Kui mingi asi ikka selgelt on ebaloogiline ja ebavajalik, siis ei tohi sellega mingil juhul kaasa minna ka siis kui selles tuleb ohverdada enda vahetu mugavus või isegi turvalisus. Meie ise peame otsustama, millega me riskime ja mida ohverdame. Mitte keegi seda meie eest teha ei tohi, sest sellisel juhul jääme me alati ise kaotajaks.

Mainin ka siinkohal ära, et kuna võrreldes kevadega on olukord ja sellest tulenevalt loomulikult ka minu seisukoht paljuski muutunud, siis muutsin ka algse teema ajakohaseks.
Koke#6
Koke#6

Liitus : 30/04/2014
Postitusi : 1306

PostitamineKoke#6 29.12.20 16:58

Keegi on Favalis põdenud ka koroonat? :P
Uxglam
Uxglam

Liitus : 06/08/2020
Postitusi : 28

PostitamineUxglam 01.01.21 22:25

Koke#6 kirjutas:Keegi on Favalis põdenud ka koroonat? :P

Septembris sai läbi põetud. Minul vedas, ei olnud pooltki nii hull. Samas olen üsna tugeva organismiga ja karastunud, pea nädal aega peale positiivset tulemust oli mul väga naljakas, a la “mingi vale teema, pole ju haigegi” jnejne. Kui teine nädal jooksma hakkas, läks tervis öö jooksul väga kehvaks, maitsemeeled tõepoolest kadusid, palavik, seedimishäired jne. 3-4 päeva olin täitsa maha surutud. peale seda oli okei. Üsna nn “mixed emotions” selle viirusega, olemas on, aga iga inimene tõepoolest põeb selle erinevalt läbi, sõltub organismist, haigustest jne. Sai katsetatud ka lahtisel tulel kuumutatud apelsini söömine kookossuhkruga. Minul maitsemeeli tagasi ei toonud. Kokkuvõtvalt, hoidke ennast, kunagi ei tea kuidas või kus see viirus kedagi tabada võib. :(
Tonight
Tonight

COVID-19 arutelu Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17985

PostitamineTonight 03.01.21 8:18

Uxglam kirjutas:Septembris sai läbi põetud. Minul vedas, ei olnud pooltki nii hull. Samas olen üsna tugeva organismiga ja karastunud, pea nädal aega peale positiivset tulemust oli mul väga naljakas, a la “mingi vale teema, pole ju haigegi” jnejne. Kui teine nädal jooksma hakkas, läks tervis öö jooksul väga kehvaks, maitsemeeled tõepoolest kadusid, palavik, seedimishäired jne. 3-4 päeva olin täitsa maha surutud. peale seda oli okei. Üsna nn “mixed emotions” selle viirusega, olemas on, aga iga inimene tõepoolest põeb selle erinevalt läbi, sõltub organismist, haigustest jne. Sai katsetatud ka lahtisel tulel kuumutatud apelsini söömine kookossuhkruga. Minul maitsemeeli tagasi ei toonud. Kokkuvõtvalt, hoidke ennast, kunagi ei tea kuidas või kus see viirus kedagi tabada võib. :(
Hetkel tunned veel, et oled selle läbi põdenud (kehvem füüsiline vorm, hakkad kergemini hingeldama vms) või on kõik nagu varem? Mind hirmutab koroona puhul kõige rohkem see, et pole selge, milline jälg jääb (potentsiaalselt terveks eluks) noorte inimeste tervisele.
Uxglam
Uxglam

Liitus : 06/08/2020
Postitusi : 28

PostitamineUxglam 03.01.21 22:18

Tonight kirjutas:
Hetkel tunned veel, et oled selle läbi põdenud (kehvem füüsiline vorm, hakkad kergemini hingeldama vms) või on kõik nagu varem? Mind hirmutab koroona puhul kõige rohkem see, et pole selge, milline jälg jääb (potentsiaalselt terveks eluks) noorte inimeste tervisele.

Ei ole kuidagi tunda enam, nädal aega oli veel jõuetu olla, aga iga päevaga muutusin aina erksamaks. Tohutult õudne on lugeda, kuidas inimesed on haiged veel mitu kuud peale positiivset tulemust, kahest nädalast pole haisugi. Kardan, et tugeva jälje võib jätta see riskigrupis olevatele inimestele.
Tonight
Tonight

COVID-19 arutelu Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17985

PostitamineTonight 18.01.21 19:58

Neljapäeval arutavad Euroopa Liidu juhid, kas euroliit peaks kasutusele võtma vaktsineerimispassi, mis lubaks koroonaviiruse vastu vaktsineeritutel Euroopa Liidus vabalt reisida.
Areng on ootuspärane. Vaktsiin on vaid näiliselt vabatahtlik, reaalsus on see, et seda nõuavad sult tööandja, lennujaamad, tõenäoliselt ka näiteks avalik ülikool. Tuleb vaid loota, et mingeid ootamatuid kõrvalmõjusid ei ole, mis aastate möödudes alles avalduvad.

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2 1, 2  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid vestluses osaleda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele