Vaba tagasimaksega krediitkaart

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Tonight
Tonight

Vaba tagasimaksega krediitkaart Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17719

PostitamineTonight 25.10.20 1:52

Vaba tagasimaksega krediitkaart Z6CNwbh

Vaba tagasimaksega krediitkaart on paindliku tagasimaksega krediitkaart. Kaardiga tehtud maksetel on kuni 30-päevane intressivaba periood ning 180-päevane ostukindlustus, mis kehtib paljudele krediitkaardiga ostetud kestvuskaupadele.

Limiit: alates 300 eurost (maksimaalne summa sõltub sinu finantsseisust ja krediidiajaloost)
Kuutasu: kuni 25-aastastele (k.a) tasuta, teistel 1.30€
Intress: alates 19% (reaalne intress võib olla ka 0%, kui kasutad kaarti targalt)

Tingimused:
Igakuine sissetulek (netopalk) peab olema vähemalt 490 eurot.
Sissetulek peab olema regulaarne vähemalt viimase 6 kuu vaates.


Link: https://www.swedbank.ee/private/cards/credit/mc-revolving

---

Järgnevalt tuleb minu isiklik arvamus ning tahan siinkohal rõhutada, et krediitkaart on ikkagi finantskohustus ehk tuleb läheneda mõistlikult. Enda hinnangul on taoline kaart eriti kasulik just üliõpilastele (ja teistele noortele), kuna neil puudub kaardi kuutasu ning krediitkaart aitab rahavooge juhtida.

Kaardi peamine eelis:
Kui tagastada kasutatud krediidilimiit iga kuu viimasel päeval, siis kasutatud summalt intressi ei arvestata ehk saad niiöelda tasuta laenu. Asi kehtib ainult maksetega, mis sa tegid reaalselt poes pangakaardiga (ehk nt netipoest tellitud kauba eest pangalingiga maksmine sinna alla ei liigitu).

Kuidas siis asi ikkagi reaalselt välja näeb?
Oletame, et sul on hetkel deebetkaart ja sellega seotud pangakontol 650 eurot. Otsustad avada lisaks vaba tagasimaksega krediitkaardi, millel on limiit ehk kasutatavat raha 350 eurot.
1. märts rahaline seis: deebetkaart 650 eurot; krediitkaart 350 eurot; KOKKU kasutada 1000 eurot
Oletame, et oled 22. märtsiks deebetkaardil oleva 650 eurot kõik ära kulutanud. Nüüd hakkad kasutama krediitkaarti.
Teed kuni kuu lõpuni poes krediitkaardiga makseid 200 euro eest, vaba raha on veel 150 eurot. Kuna maksid ainult kaardiga, siis ei ole sul 31. märtsiks veel intressi üldse kogunenud. Sa said aga 31. märtsil oma deebetkaardiga seotud kontole 650 eurot palka ja nüüd kannad sealt 200 eurot oma krediitkaardi kontole (et oleks uuesti 350 eurot). Deebetkaardil on nüüd 450 eurot ja krediitkaardil 350 eurot. Eelmisel kuul tehtud suuremad kulutused tulid järgmise kuu arvelt ehk sul on nüüd aprillis kasutada 800 eurot. Aprillis aga tulid sa oma palgaga hästi välja ning krediitkaardi limiiti kasutama ei pidanud, 30. aprillil said uuesti palka 650 eurot ning kokku on sul kasutada jälle 1000 eurot.
Nüüd aga oletame, et sa ei saanud 31. märtsil palka ning said hoopis 10. aprillil. Alates 1. aprillist hakkas sul jooksma intress märtsis tehtud kulutuste eest (200 eurot), aprillis tehtud kaardimaksed on veel intressivabad. Oletame, et intress tiksus 10 päeva ja su kaardil oli intress 19% aastas. Kokku tulid sul intressikulud 1.06€ [=200*(19%/360*10)] ehk su kontolt võetakse 200 euro kasutamise eest pisut üle 1 euro intressikulu.
Kui sa kasutad kaarti näiteks selleks, et tellida e-poest midagi, siis hakkab sul selle ostu eest intress kohe jooksma.

Ehk siis lühidalt öeldes on krediitkaart väga hea vahend enda rahavoogude juhtimiseks. Tasub aga meeles hoida, et raha ei teki niisama kuskilt ning tänane kulu on homse arvelt.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid reklaamidest vabaneda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele