Liitintress ehk miks alustada varakult

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Tonight
Tonight

Liitintress ehk miks alustada varakult Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17978

PostitamineTonight 31.12.20 13:11

Liitintress on teenitud intressi reinvesteerimine, selle asemel et see välja maksta. Sisuliselt tähendab liitintress seda, et sinu raha kasvab teatud protsendi võrra igal aastal. See raha, mida sa investeerimisega igal aastal teenid, hakkab omakorda kasvama. Mida kauem raha kasvab, seda rohkem hakkab seda igal aastal juurde tulema. Ehk siis mida varem alustad, seda parem on su tulemus.

Tabelis on näide, kui hakata koguma 2021. aastal. Tootluse jaoks on vaja raha investeerida (mitte peita padja alla) ning lõpptulemus oleneb oluliselt sinu saavutatud keskmisest tootlusest. Näiteks kahe aasta pärast (2023) on 6% tootluse juures su summa kasvanud ca 12%, üheksa aasta pärast (2030) 69%, üheksateist aasta pärast (2040) on su summa aga juba kolmekordistunud. Ehk siis on selge, et aja jooksul teenitav tulu võimendub.
Liitintress ehk miks alustada varakult TyRl1il

Kui tabelist järeldusi teha, siis on selge, et kõige kasulikum on alustada investeerimisega enne 30-aastaseks saamist, sellisel juhul suudad sa saada liitintressist väga suurt kasu. See omakorda aga ei tähenda, et hiljem ei võiks alustada – investeerimisega alguse tegemiseks ei ole kunagi hilja.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid vestluses osaleda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele