Balti börs

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Tonight
Tonight

Balti börs Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17506

PostitamineTonight 22.01.21 13:25

Balti börs UYMbDBJ

Nasdaq Balti börs (Nasdaq Baltic) on väärtpaberibörs, mis koondab Tallinna, Riia ja Vilniuse börse. Balti börsil saab kaubelda kohalike ettevõtete noteeritud aktsiate, võlakirjade ja börsil kaubeldavate fondidega. Börsi reguleeritud turu moodustavad Balti põhinimekiri ja Balti lisanimekiri. Lisaks on börsil võimalik kaubelda First North turul (ehk alternatiivsel turul) noteeritud aktsiate ja võlakirjadega.

Swedbanki ning LHV kaudu on Balti aktsiatega internetipangas kauplemine ning nende hoidmine tasuta (ehk siis puuduvad erinevad teenustasud). Kuna alustava investori jaoks moodustaksid igasugused teenustasud küllaltki suure osa väljaminekust, siis ongi kõige kergem alustada Balti börsilt.

Balti aktsiad: https://nasdaqbaltic.com/statistics/et/shares

Antud teema eesmärk ei ole erinevate terminite ja süsteemide selgitamine, seda peaks iga investor tegema iseseisvalt enne investeerimisega alustamist.

Tooks veel välja, et kui oled sisestanud aktsiaorderi päeval T, siis tavaliselt toimub reaalne tehing päeval T+2. Ehk siis liikumised ei toimu silmapilkselt, nagu tänapäeval harjunud ollakse.

---

Enda soovitus on investeerida Balti börsil dividendiaktsiatesse (dividend on osa ettevõtte kasumist, mis makstakse kord aastas (Baltikumis) aktsiate omanikele). Sisuliselt see tähendab, et ostad aktsia ja hoiad seda pikka aega, kord aastas makstakse sulle väike osa ettevõtte teenitud majandusaasta kasumist. Sellega kaob ka vajadus jälgida pingsalt aktsiahindade liikumisi.

Tallinna börsil on korralikke dividende maksvaid ettevõtteid üpris palju, ise tooksin eraldi välja: Tallinna Vesi, Tallinna Kaubamaja, Tallinna Sadam, Harju Elekter.
Riia börsil on variante vähem, tooksin välja ainult Latvijas Gāze.
Vilniuse börsi olukord on pisut ilusam kui Riia oma, tooksin välja: Telia Lietuva, Pieno žvaigždės, Apranga.

Valikuid on aga oluliselt rohkem ning iga investor peaks ise sobivad välja valima.
whitedoodle
whitedoodle

Liitus : 24/02/2013
Postitusi : 174

Postitaminewhitedoodle 22.01.21 17:00

Näen tihti investeerimissoovitusi tuntud nägudelt, et "LHV kasvukonto on hea, kui alustada investeerimist 200-300 eurot kuus".
Samas ma ise olen soovitanud alustamist pigem balti börsil dividendiaktsiatega, kui keegi on lähenenud, kellel puudub varasem kogemus investeerimisega. Praegu palju infot saadaval ja kui võtta mingi valdkond, mida inimene rohkem tunneb, siis on hea see ette võtta. Arvan, et see palju tootlikum alustamiseks.
Porrier
Porrier
Juunior
Liitus : 24/01/2021
Postitusi : 10

PostitaminePorrier 25.01.21 14:44

Coop ja LHV tunduvad atraktiivsed praegu. Samuti Leedu pangad.
Tonight
Tonight

Balti börs Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17506

PostitamineTonight 29.01.21 13:34

Kahekordistasin täna enda Šiaulių bankas (SAB1L) positsiooni. Kasvuruumi tundub aktsial hetkel ca 15% olevat ning lisaks maksab dividende.
whitedoodle
whitedoodle

Liitus : 24/02/2013
Postitusi : 174

Postitaminewhitedoodle 05.02.21 9:04

Võtsin Merkot (MRK1T.TL) juurde. Eelmisel aastal jäi divid maksmata, äkki seekord antakse rohkem siis :D
whitedoodle
whitedoodle

Liitus : 24/02/2013
Postitusi : 174

Postitaminewhitedoodle 19.02.21 12:56

Müüsin kõik oma coopi aktsiad 50% kasumiga maha . Arvan, et see aktsiahind sinna 1.8 kanti ei jää.
Põhjusteks võiks välja tuua hype, mis toimub äripäevas ja investorite blogis, mis on jaeinvestoreid toonud coopi juurde ostma. Lisaks arvan, et panga kasutajate arv on kampaania abil suuremaks aetud, kui tegelikult on.
Kui isegi tõuseb kõrgemale ja jääb püsima, siis olen kasumiga rahul. Kui langeb, siis ehk ostan mingi hetk tagasi.
Tonight
Tonight

Balti börs Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17506

PostitamineTonight 19.02.21 14:30

Selle hinnas on jah spekulatiivne osa ülisuur, umbes nagu LHV-lgi. Hind on tulevikuvisiooni ohver, kasumi võtmine tundub hea otsus. Pankade poole vaadata, siis ma ise ostaksin Eesti omadest hetkel ainult Swedbanki (Rootsi börsilt), kuna aktsia on selgelt alahinnatud: jah, erinevate uurimiste/trahvide tõttu on hind oluliselt langenud, kuid pank ise on ju sama kvaliteetne nagu enne, reaalsuses isegi paremaks saanud (selgelt turuliidrite seas AML-KYC teemadel). Hetkel hind 146 SEK, õiglane väärtus on seal 200 SEK juures mu hinnangul. Dividendi lootuses ostaks ehk ka SAB1L, kui Eestist kaugemale vaadata.

See Äripäeva mulliprobleem on küllaltki tõsine, näitab selgelt, et liiga paljud on ühes inforuumis ja tõsiseid investoreid on vähe.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid reklaamidest vabaneda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele