Favali 10 aastat

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Tonight
Tonight

Favali 10 aastat Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17985

PostitamineTonight 16.02.22 6:37

Favali 10 aastat Logob110

Sissejuhatus

Täna, 16. veebruaril 2022 on Favali kümnes sünnipäev. Selle ajaga oleme suutnud foorumisse teha üle 145 000 postituse ning oleme jõudnud üle 2000 registreeritud kasutajani. Kui kujutada ette foorumi elukõverat, siis oleme jõudnud keskikka – esimene särts on läinud, kuid tahe midagi teha ning teistele pakkuda on endiselt olemas. Kunagised sama valdkonna kommuunid on suuremas osas hingusele läinud, Faval aga on ja jääb. Õnne, Faval!

Ajalugu

2012
16. veebruaril 2012 kell 16:18 avati foorum nimega FamilyVastaneLiit. Foorumi eesmärgiks oli esialgu Counter-Strike 1.6 tiimi Family Vastane Liit (edaspidi FVL) koduleheks olemine. FVL ise loodi 20. jaanuaril ning esialgsesse tiimi kuulusid Tonight, Alive, Reed, lASxI ja fAmily. Foorum hakkas tasapisi arenema, alustasime suurema kärata ning meie jaoks oli suur saavutus, kui 26. veebruaril täitus foorumis 100 postitust ja 28. veebruaril liitus kümnes kasutaja. Murranguliseks kuuks osutus märts – saime juurde 38 uut liiget, foorum sai uue kujunduse ja Numbi näol esimese moderaatori. 2. aprillil avasime FamilyVastaseLiidu Counter-Strike serveri, mis paraku ei osutunud eriti edukaks. Üheks probleemiks oli ebastabiilne host: server sai püsti olla vaid lühikest aega, sest hosting otsustas serveriparki vahetada ning ei suutnud hiljem kvaliteetset teenust pakkuda. Otsustasime Counter-Strike'i serveri mai lõpus sulgeda. Pisut paremini läks Minecrafti serveriga, mis on ajaloo jooksul olnud avatud mitu korda, kuid paraku pole ükski kord see eriti pikalt eksisteerinud. Juuni oli üliaktiivne kuu, kokku tehti foorumis 2122 postitust. Juuli lõpuks oli foorumis kokku 76 liiget, moodustunud oli juba tuumik ning algas I kokkutuleku planeerimine. FVLi I kokkutulek toimus 18.-19. augustil Kuressaares, osalejaid oli neli. Arv võib tunduda pisut naljakas, kuid tegelikkuses võib seda pidada üheks olulisemaks sündmuseks foorumi ajaloos – tekkisid reaalsed tutvused. Suve lõpuks oli foorumis juba 88 liiget. 29. septembril läksime üle domeenile www.faval.eu ning sellega seoses muutus foorumi nimi Favaliks. Nimi tulenes clani lühendist FVL. Oktoobri alguses tõusis Faval eestlaste foorumite seas aktiivsuse poolest 2. kohale (Forumotioni keskkonnas). Foorumiga oli liitunud selleks hetkeks üsna palju võõrast rahvast, kuid kahjuks jäid ainult vähesed aktiivseks. 20. oktoobril sai Unikaalsest (hilisemad nimed Rechine, qYhvel jne) foorumi moderaator. Lisaks juhtkonnale olid sel perioodil väga aktiivsed kasutajad vonKrahw, Pinxu, Artur. ja .Smile.. Oktoobris tehti foorumis 2852 postitust, novembris püsis aktiivsus enam-vähem sama – tehti 2608 postitust. Faval hakkas järjest enam võtma suunda Counter-Strike'i poole – koostasime unikaalseid õpetusi ning avaldasime Favali esimesed pluginad. 2012. aasta lõpuks oli foorumis 142 registreeritud kasutajat.
Olulisemad liitujad: Alive, Tonight, JannoSaamer, Numb, Kristiina., Rechine, StEõXnYu, vonKrahw, Pinxu, Artur., .Smile., fURXER, Pilvik, Elar19, Aigar
I kokkutuleku toimumispaik:

2013
Favali esimese tegutsemisaasta TOP postitajad: 1) @Tonight (3555 postitust); 2) @JannoSaamer (1667 postitust); 3) @Numb (1316 postitust); 4) @Rechine (1231 postitust); 5) @Alive (1086 postitust)
2013. aasta algas Favalis suhteliselt rahulikult, juhtkond tegeles eelkõige chatboxi arendamisega. Veebruari lõpus jagas juhtkond välja esimesed Steami mängud, jagamisele läksid Garry's Mod, Counter-Strike: Source ja Cubemen. Foorumi aktiivsus püsis stabiilne, igas kuus tehti ligikaudu 1000 postitust. Tol aastal tegi juhtkond legendaarse aprillinalja, mille käigus jäeti mulje, et kasutajast JannoSaamer sai Favali uus administraator. 21. aprillil liitus Favaliga 250. kasutaja. 28. mail kaotati foorumist legendaarne Saamerdaja emotikon, mis oli omal ajal foorumi üheks sümboliks. Suve alguseks oli juba kaheksal liikmel Favalis üle 1000 postituse. Aasta lõpuks oli foorumiga liitunud 376 kasutajat.
Olulisemad liitujad: S0X, DateN, whitedoodle, wUffeL ?, UskuMatu, :hearts:Anete:hearts:, Bella, Tehnik aK, Skylan, NiceSk1ll3r, Xzibis, Wastumusi:hearts:, Rooland, jobenz.
Favali kujundus 2013. aasta alguspoolel:

2014
Tõeline aktiivsus saabus 2014. aasta alguses, mil alustasime sünnipäevagiveawaydega. Need kestsid 2. jaanuarist 16. veebruarini ja iga päev läks jagamisele üks Steami mäng. Kokku läks loosi 46 mängu, koguväärtusega 649 eurot. Selles ajavahemikus liitus foorumiga 93 inimest. 1. veebruaril sai .Smile. moderaatoriks. Kuna sünnipäevagiveawayd osutusid väga edukaks, siis otsustasime juhtkonnas, et jätkame Steami mängude jagamist ning tegime seda kuni 2020. aastani (aktiivselt siiski kuni 2017. aastani). Aprilli alguseks oli foorumis tehtud 30 000 postitust. 2014. aasta üheks tippsündmuseks oli juulis toimunud auhinnamäng, millega tunnustati aktiivseid liikmeid. Peaauhinna (The Elder Scrolls V: Skyrim) võitis kasutaja vonKrahw. Septembris sai foorum DNSSEC kaitse. Aasta lõpus toimusid jõululoosimised ning anti välja aastatiitlid. Kokku jagas juhtkond ametlike giveawayde käigus aasta jooksul välja 123 Steami võtit.
Olulisemad liitujad: Trotexify, KEEEKZ, Ence, Breakdown, Stahv^, Koke#6, WieFFe, - [ A S A D ] - | SurPr!S, KiteC, flammable, Talirand, Eduard, Curdyz, Janeli, mac, WenoN
2014 II pooles kasutusele võetud logo:

2015
Aasta alguses toimus oluline sündmus, kui 29. jaanuaril sai NiceSk1ll3rist Favali moderaator ning kes on püsinud sellel positsioonil tänase päevani. 16. veebruariks oli maagilise 1000 postituse piiri ületanud juba 13 kasutajat ning foorumis tehtud kokku veidi üle 50 000 postituse. Favali sünnipäeval läks soovijatele jagamisele mäng Chernobyl Commando (tahtjaid oli 42), 24. detsembril kinkisime soovijatele mängu Nightfall: Escape (tahtjaid oli 47). Taoline kõikidele soovijatele võtmete jagamine oli juhtkonna jaoks rahaliselt küllaltki kulukas ning sisimas hoidsime hinge kinni, et tahtjaid ei oleks 100 või enam. Kokku jagas juhtkond aasta jooksul üle 100 erineva mängu. Suurtest üritustest toimusid 2015. aastal reklaamvideo konkurss, Märtsi auhinnamäng, Faval Cup 2015, Favali II kokkutulek, Juuli auhinnamäng, FEL CUP ning Eesti Cup. Counter-Strike 1.6 turniiride korraldama hakkamine oli oluline sündmus ning taaselustas ajapikku Eesti kogukonna. Abiks oli ka [E]esti Laskurid kommuun, kellest sai aastaks-kaheks Favali partnerkommuun. Aasta lõpus ületati Favalis 1000 registreeritud kasutaja piir.
Olulisemad liitujad: Axept, Sky., 10SON, kults, DefertLeek05, Constantine, Divisor, Kevin, Gerda., Heroes, Lumistor, aimb0t, chriss, Meh, MartinEST, Rannatuul, Cyb3rr, NiCeMaN
Favali II kokkutuleku lühikokkuvõte:

2016
Kui juba 2015. aastal võis täheldada, et Faval on muutumas mainstream foorumiks, siis 2016. aastal sai trend veelgi suurema hoo sisse. Aasta algas järjekordse Counter-Strike 1.6 turniiriga Winter Cup, suvel toimus meie esimene CS:GO turniir Faval Cup 2016 ning sügisel taaskord CS 1.6 võistlus FVL Cup 2016. Jätkusid ka liikmete kokkusaamised, juuli lõpus toimus Favali III kokkutulek. Detsembris toimus esimest korda nüüdseks juba legendaarseks saanud piparkoogimäng, võitjaks osutus Robin.
Olulisemad liitujad: Robin, Respect Music, SkyRimHD, V6sa Peeter, Rare Skillzz, CapsLock., zixie, Karambit, r0byN, mainerr, Ekux, Zone69, zibreazebra, Knight
Piparkoogimängu võitja jõulukaart:
Alivele jäi kokkutulek eredalt meelde:

2017
6. jaanuaril 2017 ületati Favalis 100 000 postituse piir. Jaanuaris korraldasime koos Relax kommuuniga CS 1.6 turniiri Eesti CUP 2017, kokku pani end kirja 15 tiimi. Aprillis toimus oluline muudatus: läksime üle praegusele kujundusele (oleme muidugi oluliselt edasi arendanud, aga struktuur on sama) ehk arendasime välja responsive disaini, mis muudab enda mõõtmeid ja paigutust vastavalt resolutsioonile. Suve poole toimus Favali auhinnamäng ning juuli keskel leidis aset järjekordne kokkutulek, seekord juba neljas. Kui eelnevalt olid kokkutulekud toimunud Saaremaal ning Viljandimaal, siis sel korral leidis üritus aset Pärnumaal. Jätkasime ka 2016. aastal alustatud traditsiooni ning korraldasime enne jõule foorumis pisikese piparkoogimängu. Lisaks valis juhtkond igakuiselt parimat foorumlast, kokkuvõttes tuli aasta favalistiks kasutaja Rannatuul.
Olulisemad liitujad: lumememm

2018
Kui tegelikkuses võis juba 2017. aastal täheldada, et foorum kui suhtlemiskeskkond on ühiskonnas järjest populaarsust kaotamas, siis 2018. aastal joonistus see Favalis eriti eredalt välja. Jaanuaris toimus aasta ainus CS 1.6 turniir Eesti CUP 2018, osales 9 tiimi ning nägime ajaloo ühte parimat finaali. Suvel toimus foorumis jalgpalli MMi ennustusmäng, võit läks kahe tiimi vahel jagamisele ning juhtkond pidi planeeritust pisut rohkem Coca-Colat teele panema. Jätkus ka 2016. aastal alustatud traditsioon ning enne jõule toimus pisike piparkoogimäng. Kokkuvõttes ületas 2018. aasta keskmine aktiivsus napilt vaid foorumi algusaasta oma, teistele aastatele jäi see aga märgatavalt alla.
Olulisemad liitujad: kqrmo

2019
Aasta alguses toimus Favali seitsmenda sünnipäeva auks korraldatud CS:GO turniir Faval Invitational 2019, suvel toimusid Favali VI kokkutulek ning Favali auhinnamäng 2019. Kokkuvõttes oli tegemist rahuliku aastaga, arenduse poolest oli tähelepanuväärseks sündmuseks Favali üleminek HTTPSile.
Olulisemad liitujad: Ken.

2020
2020 oli Favalis väga tegus aasta, toimus palju arendusi ning üritusi. Võtsime kasutusele foorumisisese valuutana Favali mündid, mida sai kasutada erinevate auhindade lunastamiseks. Juulis toimus taaskord foorumis auhinnamäng, mille eesmärgiks oli aktiivsuse suurendamine. Augustis toimus Favali VII kokkutulek. Augusti lõpus toimus CS 1.6 turniir Eesti CUP 2020, mille võitis Leedu tiim. Suvel oli avatud ka Favali CSi server, mis lõpetas tegevuse pärast turniiri. 18. septembril sai Ekux moderaatoriks. Kui 2019. aastal jäi piparkoogimäng korraldamata, siis 2020. aastal leidis traditsioon taaskord aset.
Olulisemad liitujad: Krisssu, St1ven, Uxglam

2021
2021. aastat iseloomustas eelkõige krüptoraha alafoorumi loomine ning veebruaris aset leidnud traagiline sündmus. Aktiivsus oli aasta teises pooles rekordmadal, kuue kuuga tehti kokku vaid 284 postitust.

---
16.02.2022 seisuga TOP postitajad: 1) @Tonight (17777 postitust); 2) @Heroes (10315 postitust); 3) @Pinxu (8079 postitust); 4) @Rannatuul (7987 postitust); 5) @Alive (5919 postitust)
Talirand
Talirand

Favali 10 aastat Vetera11
Liitus : 19/08/2014
Postitusi : 4845

PostitamineTalirand 16.02.22 13:58

Õnne!
zibreazebra
zibreazebra

Liitus : 26/09/2016
Postitusi : 2228

Postitaminezibreazebra 17.02.22 2:19

Õnne tagant järgi🥳
Alive
Alive

Favali 10 aastat Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 6118

PostitamineAlive 20.02.22 13:03

Ole kaval, vali Faval! #longlive

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid vestluses osaleda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele